mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > SAS: 20 urodziny w Poznaniu

 

2015-10-20 SAS: 20 urodziny w Poznaniu

 
W październiku 2015 roku skandynawskie linie lotnicze SAS obchodzą dwudziestą rocznicę swojej obecności na lotnisku Poznań Ławica (POZ).
 


Biuro SAS w Poznaniu zostało otwarte w dniu pierwszego rejsu przewoźnika w Poznaniu, czyli 30 października 1995 roku.

SAS był pierwszym zagranicznym przewoźnikiem obsługującym połączenie z Poznania. Do tej pory lotniskowe biuro SAS pozostaje jednym z nielicznych otwartych przez linie operujące do stolicy Wielkopolski.

"Decyzja o wejściu na rynek poznański była pionierska, podobnie jak i wiele wcześniejszych działań. Jednakże przekonał nas potencjał biznesowy Poznania. Z naszego połączenia bardzo chętnie korzystają Skandynawowie, ale cieszy nas fakt, iż równie chętnie latają z nami Wielkopolanie, doceniając standard obsługi SAS oraz oferowane możliwości przesiadkowe przede wszystkim do krajów skandynawskich, ale również do innych miast europejskich oraz wybranych w USA i Azji." - powiedziała Beata Ryglewicz, kierownik biura SAS w Poznaniu.

Na początku połączenie SAS w Poznaniu obsługiwały małe, 46-miejscowe maszyny Fokker 50. Przez pierwszy rok SAS oferował 3 rejsy tygodniowo. Od początku trasa cieszyła się dużą popularnością i dlatego wkrótce ilość połączeń wzrosła do 7 tygodniowo a następnie SAS realizował ich już 14 w ciągu tygodnia. W roku 2000 przewoźnik wprowadził na swojej trasie z Poznania nowe, 72-miejscowe samoloty typu Dash Q-400.


Kontrola silników samolotu Dash Q-400 przed startem (grafika: SAS)

W ciągu ostatnich 20 lat SAS okresowo często wprowadzał zamiennie większe samoloty typu MD-80, Airbus A320 lub Boeing 737 - głównie w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie w czasie trwania imprez targowych lub znaczących wydarzeń w życiu Poznania – np. podczas konferencji klimatycznej ONZ w 2008 roku, czy mistrzostw EURO 2012.

Od 2008 roku trasę obsługiwały samoloty CRJ 200, a od wiosny 2015 – CRJ 900 oraz ATR-72, przy czym przez ostatnie kilka lat SAS oferował 2-3 połączenia dziennie do Kopenhagi.

Aktualnie pasażerowie podróżujący liniami SAS z Poznania mają do dyspozycji 12 bezpośrednich połączeń tygodniowo do Kopenhagi: dwa dziennie od poniedziałku do piątku oraz po jednym w sobotę i niedzielę. Dzięki porannym wczesnym wylotom oraz późnym powrotom pasażerowie mają możliwość podróży do i z miast w Skandynawii (np. Sztokholmu, Oslo, Helsinek, Bergen czy Stavanger) i Europie (np. Brukseli, Zurychu, Genewy, Paryża, Dusseldorfu, Hamburga, Amsterdamu, Birmingham, Manchesteru czy Aberdeen) nawet w ciągu jednego dnia. Rejsy obsługiwane są obecnie przez samoloty ATR-72 zabierające na pokład 70 osób.

"Bardzo cieszymy się z naszej już 20–letniej obecności w Poznaniu i ogromnie dziękujemy za zaufanie jakim od lat obdarzają nas pasażerowie korzystający z połączenia do Kopenhagi. Jednocześnie niezwykle ważna jest dla nas dobra długoletnia współpraca z poznańskim portem lotniczym. SAS nieustannie pracuje nad ofertą i serwisem, aby jeszcze lepiej służyć pasażerom korzystającym z usług SAS w Poznaniu. Dbamy, by nasi pasażerowie dolecieli na czas – jesteśmy drugą najbardziej punktualną dużą linią lotniczą na świecie." - powiedziała Wanda Brociek, Dyrektor SAS na Polskę.

Oprócz połączeń na trasie Poznań - Kopenhaga, SAS realizuje w Polsce bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, (a od marca 2016 roku także z Krakowa) oraz z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i Sztokholmu Arlanda (to ostatnie połączenie zostanie uruchomione w marcu 2016 roku).

 
Więcej o: SAS

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies