mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Lotnisko Wrocław (Strachowice): Ruszył remont drogi startowej

 

2015-08-06 Lotnisko Wrocław (Strachowice): Ruszył remont drogi startowej

 
Na wrocławskim lotnisku ruszył remont drogi startowej i budowa nowego oświetlenia nawigacyjnego. To jedna z kluczowych inwestycji, która ma pozwolić na uzyskanie kategorii drugiej ILS.
 


W planach jest też budowa nowego zaplecza technicznego i kupno dwóch dodatkowych rękawów lotniczych. Sumaryczna wartość tych wszystkich inwestycji to ok. 100 mln zł, z czego niemal połowa pochodzi ze środków unijnych.


Wrocławskie lotnisko (grafika: Port lotniczy we Wrocławiu)

"Inwestycje te mają strategiczne znaczenie w rozwoju wrocławskiego portu. Ich skalę można porównać do budowy i uruchomienia nowego terminalu, tym razem w obszarze operacyjnym lotniska." - powiedział Jarosław Wróblewski, wiceprezes lotniska we Wrocławiu.

Remont drogi startowej prowadzony jest nocami w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Wtedy we wrocławskim porcie nie ma zaplanowanych operacji lotniczych. Remont prowadzony jest etapami. Ekipa przez pięć godzin w ciągu nocy modernizuje ok. 60 m drogi startowej. Zgodnie z deklaracją wykonawcy - firmy Strabag - te prace zakończą się do listopada 2015 roku, a całość inwestycji - do kwietnia 2016 roku.

"Planowanie remontu zaczęliśmy odpowiednio wcześnie, jeszcze w sezonie zimowym, a harmonogram prac konsultowaliśmy z przewoźnikami. Zależało nam na tym, aby prace nie zatrzymały ruchu pasażerskiego. Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować ewentualne niedogodności." - dodał Jarosław Wróblewski.

Remont pasa startowego i modernizacja oświetlenia przebiega według najnowszych wymagań Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Obie inwestycje stanowią najbardziej skomplikowany i kosztowny etap prowadzonych od 2013 roku prac.

Inwestycje te pozwolą na przystosowanie lotniska do kategorii drugiej ILS i podniosą znacząco standardy nawigacyjne wrocławskiego lotniska. Dzięki temu starty i lądowania samolotów we Wrocławiu będą możliwe w warunkach bardziej ograniczonej widzialności.

"Podniesienie kategorii systemu nawigacji ILS do drugiej, w tym pełne wdrożenie nowych procedur startów i lądowań samolotów w trudniejszych warunkach meteorologicznych nastąpi w 2017 roku. Niemniej już w tym sezonie zimowym nasi pasażerowie odczują korzyści, ponieważ wtedy zaczną obowiązywać nowe procedury startów." - dodał Jarosław Wróblewski.

Wśród kolejnych ważnych dla lotniska inwestycji znajduje się budowa zaplecza technicznego lotniska w części tzw. non-Schengen starego terminala. M.in. będzie to miejsce stacjonowania oraz serwisowania sprzętu do zimowego utrzymania lotniska dla wszystkich podmiotów działających na jego terenie.

Zainwestowano również w dwa nowe rękawy lotnicze wraz z zasilaniem, sterowaniem, systemami dokowania samolotów i pełnym uzbrojeniem. Mają one być dostarczone na lotnisko już w październiku 2015 roku. Obecnie pasażerowie korzystają z dwóch rękawów, a wrocławski port był pierwszym regionalnym lotniskiem, który nimi dysponował.

 
Więcej o: Lotnisko Wrocław (Strachowice)

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies