mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Lotnisko Gdańsk (Rębiechowo): 3,2 mln pasażerów w 2014 roku

 

2015-01-22 Lotnisko Gdańsk (Rębiechowo): 3,2 mln pasażerów w 2014 roku

 
W ciągu całego 2014 roku w Gdańsku obsłużono 3 288 180 pasażerów, co oznacza 15,6% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.
 


"Rok 2014 stał się oczywiście historycznym dla naszego lotniska. W maju świętowaliśmy jubileusz 40-lecia powstania lotniska w obecnej lokalizacji, 20-lecia rozpoczęcia działalności przez spółkę oraz 10-lecia nadania imienia Lecha Wałęsy. W całej tej okazałej historii Portu Lotniczego Gdańsk, najistotniejszym jest fakt, że to właśnie w ciągu całego 2014 roku po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 3 milionów pasażerów. Jest to liczba wyjątkowa, ponieważ gdańskie lotnisko stało się jednym z zaledwie trzech portów lotniczych w naszym kraju, które obsługują w ciągu jednego roku liczbę pasażerów przekraczającą 3 miliony." - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Po przekroczeniu w listopadzie 2014 roku progu 3 milionów pasażerów, liczba ta została powiększona o dodatkową ilość 226 744 pasażerów obsłużonych w samym miesiącu grudniu (17,2% wzrost w stosunku do grudnia poprzedniego roku). Po dwunastu miesiącach 2014 roku suma obsłużonych w Gdańsku pasażerów wyniosła 3 288 180, co oznacza 15,6% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

Dobre wyniki ruchu lotniczego dotyczą również ruchu cargo. W całym 2014 roku na gdańskim lotnisku obsłużono 5 658 ton ładunków, co oznacza 15% wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

"Zgodnie ze wstępnymi danymi, w 2014 roku Port Lotniczy Gdańsk osiągnął zysk netto w wysokości ponad 29 milionów złotych. Pamiętajmy, że jest to wynik, jaki Spółka osiągnęła po sfinansowaniu swojej bieżącej działalności oraz poniesieniu kosztów kredytu bankowego związanego z pozyskaniem części środków na trwające, a także już zrealizowane inwestycje." – stwierdził Tomasz Kloskowski.

Generowany poziom ruchu związany jest również z nieustannie rosnącą ofertą połączeń lotniczych. W samym 2014 roku siatka połączeń z Gdańska wzbogaciła się o kolejne siedem połączeń do:

Aktualnie, w ruchu regularnym, z Gdańska polecieć można do 57 lotnisk zlokalizowanych w 15 krajach.

"Reasumując powyższe wyniki - zarówno ruchowe, jak i finansowe, możemy stwierdzić, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z najlepiej rozwijających się lotnisk w naszym kraju, zarówno pod względem ruchu lotniczego, siatki połączeń, jak i infrastruktury lotniskowej, zachowując przy tym rentowność pozwalającą na samodzielne finansowanie swojej działalności i regulowanie swoich wierzytelności kredytowych" - dodał Tomasz Kloskowski.

 
Więcej o: Lotnisko Gdańsk (Rębiechowo)

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies