mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Lufthansa: Rozwój Eurowings

 

2014-12-11 Lufthansa: Rozwój Eurowings

 
Grupa Lufthansy zdecydowała się na rozwój znajdującego się w jej ramach przewoźnika Eurowings.
 


"Nowe Eurowings są odpowiedzią na jedne z największych wyzwań, które stoją przed europejskim rynkiem lotniczym. Od kilku lat stawiamy czoła szybkorosnącej konkurencji ze strony tanich przewoźników w segmencie podróży docelowych, nie tylko w Niemczech, ale i w całej Europie. I jesteśmy pewni, że ta konkurencja rozszerzy się także w najbliższych latach na segment rejsów międzykontynentalnych. Nowe Eurowings jest naszą innowacyjną odpowiedzią, która umożliwi nam kreowanie naszego własnego rynku." - powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Lufthansy.

Nowa koncepcja Eurowings nadchodzi po przeniesieniu z sukcesem wszystkich rejsów Lufthansy nie prowadzących przez porty przesiadkowe w Monachium i Frankfurcie do spółki Germanwings. Proces ten całkowicie zakończy się na początku stycznia 2015 roku.

Na początku istniejące już linie Germanwings i Eurowings będą kontynuować wykonywanie operacji lotniczych zgodnie z obecną siatką połączeń oraz istniejącymi załogami, pod parasolem nowej koncepcji. Kolejne trasy będą dodane do siatki połączeń Eurowings, obsługiwane z nowej bazy Eurowings poza granicami Niemiec, w roku 2015.

Obecna flota Eurowings składająca się z 23 Bombardierów CRJ900 będzie na potrzeby rejsów europejskich zastąpiona maksymalnie 23 Airbusami A320 pomiędzy lutym 2015 a marcem 2017 roku. 10 nowych Airbusów A320 zostało zamówionych, podczas gdy pozostałe maksymalnie 13 będzie przeniesione z obecnych zamówień Lufthansa Group.

W uzupełnieniu swojej europejskiej siatki połączeń, nowe Eurowings zaczną wykonywać pod koniec roku 2015 tanie loty międzykontynentalne we współpracy z niemiecko-turecką linią SunExpress. List intencyjny został podpisany przez SunExpress, spółkę joint-venture Lufthansy i Turkish Airlines, na mocy którego połączenia międzykontynentalne będą wykonywane pod marką Eurowings (certyfikat AOC załóg SunExpress Deutschland i SunExpress Deutschland dla załóg pokładowych). Pierwsze rejsy międzykontynentalne obejmą kierunki takie jak Floryda, Południowa Afryka i rejon Oceanu Indyjskiego. Nowe połączenia będą na początku obsługiwane przez trzy Airbusy A330-200, każdy oferujący 310 foteli. Flota międzykontynentalna Eurowings będzie rosnąć aż do siedmiu Airbusów A330-200 w ciągu najbliższych lat.

Po sukcesie koncepcji Germanwings, nowa flota międzykontynentalna Eurownigs zaoferuje pasażerom wybór taryfy Best, Basic i Smart. Bazą domową nowego przewoźnika będzie lotnisko Kolonia-Bonn. Kolonia będzie także bazą działań sprzedażowych przewoźników Germanwings i Eurowings.

 
Więcej o: Lufthansa

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies