mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Lotnisko Warszawa (Modlin): 1,5 mln pasażerów od początku 2014 roku

 

2014-11-22 Lotnisko Warszawa (Modlin): 1,5 mln pasażerów od początku 2014 roku

 
Lotnisko Warszawa (Modlin) przekroczyło liczbę 1,5 mln obsłużonych pasażerów od początku 2014 roku.
 


W całym roku 2014 z usług portu skorzystać ma ok. 1,7 mln pasażerów, a w 2015, wg prognoz aż 2,5 mln. Od otwarcia (lipiec 2012 roku) port przyjął łącznie ponad 2,7 mln. podróżnych.


Port lotniczy Warszawa/Modlin

"Liczby mówią same za siebie: jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów w Polsce a zapewne i w Europie. A to dopiero początek, bo plany mamy bardzo ambitne i dotyczą nie tylko zwiększenia współpracy z dotychczasowym przewoźnikiem, pozyskania nowych, ale i rozwoju całego portu lotniczego we wszystkich jego obszarach." - powiedział Piotr Okienczyc, prezes spółki zarządzającej lotniskiem.

Dynamikę rozwoju ruchu lotniczego najlepiej pokazały statystyki za październik br. W ubiegłym miesiącu port przyjął 165 366 pasażerów, czyli o 26,37% więcej niż w październiku ubiegłego roku i wszystko wskazuje na to, że wyniki za listopad będą jeszcze lepsze. Te dane pozycjonują Modlin na 5. miejscu pośród wszystkich 13 regionalnych lotnisk w Polsce, pod względem wielkości ruchu pasażerskiego.

5 czołowych kierunków z i na lotnisko Warszawa (Modlin) w 2014 roku (dane od 1 stycznia do 20 listopada 2014):

  1. Londyn (Stansted) - 289 579 pasażerów
  2. Bruksela (Charleroi) - 108 657 pasażerów
  3. Rzym (Ciampino) - 94 185 pasażerów
  4. Dublin - 81 722 pasażerów
  5. Oslo (Rygge) - 80 283 pasażerów

"Cieszymy się, że Modlinowi tak dobrze idzie. Bez wątpliwości Warszawie potrzebne są dwa lotniska i obydwa mają przed sobą wspaniałe perspektywy rozwoju. Jesteśmy dumni, że Porty Lotnicze jako jeden z udziałowców lotniska w Modlinie mogą się przyczyniać do jego sukcesów. Współpraca obu portów pozwala przedstawiać pasażerom z Warszawy szeroką i atrakcyjną ofertę połączeń z całym światem." - powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor naczelny PPL.

"Od początku chcieliśmy, aby Modlin był wygodnym i bezpiecznym lotniskiem z ofertą przystępną dla różnych pasażerów. Udało się to osiągnąć. Nic więc dziwnego, że z miesiąca na miesiąc coraz więcej pasażerów korzysta z lotniska. 1,5 mln osób od początku tego roku to świetny wynik." - powiedział Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

"Inwestycja przyczyniła się do znaczącej aktywizacji lokalnego rynku pracy. Nie tylko port stał się jednym z głównych graczy wśród pracodawców, ale nastąpiło ożywienie prywatnej działalności gospodarczej w branżach pokrewnych: gastronomii, hotelarstwie, turystyce, transporcie. Specjalne strefy ekonomiczne, kolejne inwestycje, dalsza poprawa połączeń lotniczych i lądowych, zmiana struktury życia gospodarczego - to wszystko przed nami." – powiedział Jacek Kowalski, Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

"Ten wynik to nie tylko dowód na to, że stworzenie portu w Modlinie było inwestycją potrzebną. To również wyraźny sygnał i potwierdzenie, że lotnisko ma potencjał i będzie się dalej rozwijało. Jako największy udziałowiec liczymy, że znaczenie Modlina będzie z roku na rok coraz większe, a sama spółka zacznie przynosić spodziewane zyski." - powiedziała Ilona Kowalska, p. o. Prezes Agencji Mienia Wojskowego.

"Rosnącemu ruchowi lotniczemu towarzyszy rozwój całego lotniska. Z obecnych działań inwestycyjnych na finiszu jest już modernizacja dwóch dróg kołowania, co pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie zachodniej części lotniska. Zakończyliśmy budowę stacji uzdatniania wody i rozpoczynamy budowę zlewni fekaliów. Trwa budowa północnego punktu kontroli, w którym sprawdzane będą pojazdy i przesyłki wjeżdżające na teren lotniska. Poza tym już teraz pracujemy nad rozbudową terminala, dzięki czemu będziemy mogli przyjmować nawet 5 mln pasażerów rocznie. W przyszłym roku gotowy będzie projekt rozbudowy terminala i ogłoszone zostaną przetargi. W najbliższych planach jest również nawiązanie współpracy z nowymi przewoźnikami, zwiększenie powierzchni ogrodzonego terenu portu z obecnych prawie 300 do 500 ha, budowa infrastruktury cargo i budowa hotelu." - powiedział Marcin Danił, wiceprezes spółki.

 
Więcej o: Lotnisko Warszawa (Modlin)

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies