mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Lotnisko Wrocław (Strachowice): 187 tys. pasażerów w październiku 2014

 

2014-11-10 Lotnisko Wrocław (Strachowice): 187 tys. pasażerów w październiku 2014

 
W październiku 2014 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 187 tys. pasażerów. Jest to 10% niż w październiku roku ubiegłego.
 


Największe wzrosty wrocławski port lotniczy zanotował w segmencie połączeń czarterowych i krajowych.


Hala odlotów wrocławskiego lotnika (grafika: Port Lotniczy Wrocław)

"Koniec sezonu letniego jest bardzo udany. Październik, podobnie jak wrzesień, okazał się miesiącem stabilnego rozwoju na wysokim poziomie. Głównymi motorami napędowymi tego sukcesu były połączenia krajowe, sieciowe międzynarodowe i czarterowe." - powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Segment lotów krajowych dynamicznie się rozwija. W październiku 2014 r. przybyło aż 37,6% podróżnych w porównaniu do października 2013 roku. Wrocław ma obecnie trzy połączenia z polskimi miastami: Gdańskiem, Warszawą oraz Warszawą (Modlinem).

"To zasługa linii lotniczych Ryanair, które oferują tanie rejsy do Warszawy Modlina. Ogromny sukces lotów krajowych spowodował, że przewoźnicy postanowili uruchomić kolejne połączenia z wrocławskiego lotniska." - dodał Jarosław Sztucki.

W sezonie zimowym przybyło połączeń na trasie z i do stolicy. Ryanair uruchomił poranne połączenia z Warszawą (Modlinem) - o godz. 6:50, a Eurolot również poranny rejs do Warszawy (o godz. 7:30). Dzięki temu podróżujący z wrocławskiego lotniska mają obecnie do wyboru aż 9 rejsów dziennie od poniedziałku do piątku - to więcej niż bezpośrednich połączeń kolejowych - oraz 8 w weekendy.

Segment sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają głównie podróżni biznesowi, nieustannie notuje wzrosty. Porównując październik 2014 do października 2013, przybyło 12,2% pasażerów.

"Najwięcej zyskała Lufthansa, która jeszcze wiosną zwiększyła dostępność miejsc na trasach do Frankfurtu i Monachium. Natomiast linie lotnicze Eurolot uzyskały tak dobry wynik, że postanowiły utrzymać połączenia z Zurychem i Paryżem." - dodał jeszcze Jarosław Sztucki.

Eurolot od wiosny 2014 roku oferuje połączenia z głównymi lotniskami Paryża (Charles de Gaulle) i Zurychu. Pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą też korzystać z bezpośrednich połączeń do innych ważnych biznesowo metropolii i dużych lotnisk przesiadkowych. Lufthansa zapewnia loty do Frankfurtu i Monachium, Germanwings do Düsseldorfu, a SAS do Kopenhagi. Dzięki połączeniom z głównymi lotniskami pasażerowie mogą błyskawicznie dotrzeć do centrum lub szybko i wygodnie przesiąść się na inny samolot. To otwiera okno na cały świat.

Sektor połączeń czarterowych także zanotował wzrosty. W październiku 2014 przybyło aż 47,2% pasażerów w odniesieniu do października 2013.

"To bardzo dobrze świadczy o popycie na czartery. Nasi podróżni bardzo chętnie wybierali kierunki greckie, ośrodki w Turcji i oczywiście żelazną ofertę lotów na Wyspy Kanaryjskie oraz do Egiptu. Również w aktualnym sezonie jesienno-zimowym mają do wyboru ciekawe połączenia." - powiedział Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Biura podróży utrzymały loty do największych egipskich ośrodków, Hurghady, Sharm el Sheikh i Marsa Alam, którego w ubiegłym roku nie było. Gorące wakacje w środku mroźnej zimy można spędzić na Wyspach Kanaryjskich, które gwarantują rajski wypoczynek, a miłośnicy narciarstwa mogą liczyć na loty do Werony, która znajduje się u podnóża włoskich Dolomitów. To nowość w ofercie.

 
Więcej o: Lotnisko Wrocław (Strachowice)

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies