mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Ryanair: Otwarcie bazy operacjnej w Modlinie

 

2014-10-23 Ryanair: Otwarcie bazy operacjnej w Modlinie

 
Największy europejski przewoźnik niskokosztowy Ryanair zgodnie z zapowiedziami uruchomił bazę operacyjną na lotnisku w Modlinie.
 


W czwartek 23 października 2014 roku o godz. 12 wylądował samolot z Bolonii, inaugurujący uruchomienie bazy operacyjnej. Wszyscy pasażerowie zostali przywitani na płycie lotniska przez hostessy ubrane w stroje ludowe i otrzymali okolicznościowe przypinki. Był specjalnie przygotowany tort, degustacja wina i beatbox'erzy aranżujący muzyczny klimat imprezy. Pasażerowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sokołem.


(grafika: Lotnisko Warszawie/Modlin)

"Nie spodziewałam się tylu nagród [...] najbardziej na świecie chciałam polecieć do Madrytu i właśnie do Madrytu wygrałam bilet! Polecam to lotnisko, ma szeroką ofertę lotów i szybki dojazd. Teraz jeszcze ofertę lotów krajowych do Wrocławia i Gdańska 2 x dziennie." – powiedziała Barbara Wierczyńska, laureatka konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji otwarcia bazy.

Baza operacyjna w porcie lotniczym oznacza, że w Modlinie na stałe będą stacjonować (nocować) 2 samoloty Ryanaira. Uruchomienie bazy wiąże się z wydłużeniem czasu operacyjnego lotniska, oraz czasu pracy terminala. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń (ponieważ samoloty będą wcześniej startować i później wracać na lotnisko), co dla portu oznacza większą liczbę startów i lądowań dziennie, także na 7 nowych kierunkach, w tym np. 2 razy dziennie do Wrocławia i Gdańska, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury.

Aby się do tego dopasować wszystkie sklepy, punkty gastronomiczne i usługi, będą rozpoczynały swoją pracę wcześniej (już od wczesnych godzin porannych, ok. 4:00) i później - po ostatnim przylocie - ją kończyły. Dodatkowo to właśnie dzięki powstaniu bazy przewoźnik mógł wprowadzić 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony.

Baza operacyjna Ryanair na modlińskim lotnisku:

  • 2 stacjonujące samoloty
  • nowe połączenia od zimy 2014 roku: Fuerteventura, Glasgow, Gran Canaria, Madryt, Teneryfa,
  • i dodatkowo od lata 2015: Ateny i Lizbona 32 połączenia z Warszawy/Modlin
  • loty krajowe 2 x dziennie z Modlina do Gdańska i Wrocławia
  • 153 loty tygodniowo (wzrost o 28%)

"Uruchomienie przez Ryanaira bazy operacyjnej na naszym lotnisku to potwierdzenie potencjału portu oraz dowód na silną i stabilną współpracę z przewoźnikiem. To także oznacza możliwość powstania nowych miejsc pracy zarówno na lotnisku jak i w jego okolicach." - powiedział Piotr Okienczyc, prezes portu lotniczego.

"Fakt, że przewoźnik zdecydował się na otwarcie w Modlinie swojej bazy to bardzo dobra wiadomość, a także nowe perspektywy na przyszłość. Przede wszystkim daje to możliwość zwiększenia ruchu lotniczego z Lotniska Warszawa/Modlin. To również pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Lotnisko ma szansę stać się portem strategicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o ruch niskokosztowy. Mamy dalsze ambitne plany rozwoju tego lotniska." - podsumował niedawno Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

"Jest mi niezwykle miło uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu - uruchomieniu naszej bazy operacyjnej w Warszawie/Modlin, w której Ryanair zainwestuje 185 mln dolarów." - powiedziałą Klaudia Kałążna, Menedżer ds. Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w naszym regionie.

 
Więcej o: Ryanair

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies