mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Star Alliance: Air India członkiem sojuszu

 

2014-07-11 Star Alliance: Air India członkiem sojuszu

 
Sojusz Star Alliance ma nowego członka. Jest nim indyjski przewoźnik Air India.
 


Dzięki przystąpieniu do sojuszu Air India pasażerowie aliansu na całym świecie zyskali tym samym dostęp do rozbudowanej siatki połączeń lokalnych przewoźnika krajowego na piątym co do wielkości rynku transportu lotniczego.

Air India oferują teraz wszystkim pasażerom sojuszu korzyści w całej swojej sieci, a pasażerowie Air India otrzymują natomiast te same korzyści podróżując którąkolwiek z pozostałych 26 linii lotniczych zrzeszonych w Star Alliance.

"To dla nas ważny dzień. Od wielu lat twierdziliśmy, że potrzebujemy silnego lokalnego przewoźnika na rynku indyjskim. Przyjmując Air India do rodziny Star Alliance osiągnęliśmy ten cel. Wiemy, że w swoim nowym wydaniu Air India pragną zapewnić korzyści wynikające z członkostwa w Star Alliance znacznie szerszemu gronu podróżnych." - powiedział mówi Mark Schwab, dyrektor generalny Star Alliance.

"To wielki zaszczyt dla Air India być członkiem tego prestiżowego Sojuszu lotniczego. Od dzisiaj dla naszych pasażerów otwiera się zupełnie inny świat. Bezpośrednio w ramach sieci mogą oni teraz podróżować do 1300 miejsc na świecie, korzystać z obsługi na światowym poziomie, lepszych połączeń i bezproblemowej podróży niezależnie od tego, dokąd podróżują." – powiedział Rohit Nandan, prezes zarządu i dyrektor generalny Air India.

Air India powiększą siatkę połączeń aliansu o 400 lotów dziennie oraz 40 nowych portów lotniczych w Indiach. Największy wzrost nastąpi na rynku krajowym linii, który dotychczas był obsługiwany przez 13 członków Star Alliance, oferujących loty do 10 miejsc w kraju i posiadających 13% udziałów w rynku. Dzięki wstąpieniu Air India w szeregi sojuszu, jego udział w rynku indyjskim wzrósł do 30%. Korzyścią dla pasażerów na całym świecie jest zwiększenie wyboru połączeń pomiędzy Ameryką Północną, Europą, Azją i Australią poprzez subkontynent indyjski. Sieć Star Alliance zrzesza 27 linii lotniczych, oferując codziennie 18 500 lotów do 1316 miejsc docelowych w 192 krajach.

Obecnie Air India oferują jedną odprawę bagażowo-biletową na rejsach przesiadkowych aż do portu docelowego także na rejsach innych linii członkowskich, zapewniając w ten sposób bezproblemową podróż pasażerom i. Dzięki temu pasażerowie nie muszą odbierać kart pokładowych na kolejne odcinki lotu, a tam, gdzie pozwalają lokalne przepisy celne, mogą również nadać bagaż bezpośrednio do portu docelowego.

Członkowie programu lojalnościowego Flying Returns w Air India będą teraz mogli zbierać i wymieniać mile we wszystkich programach działających w liniach członkowskich aliansu. Oferują one pasażerom większe możliwości w gromadzeniu i wykorzystywaniu zebranych mil oraz umożliwiają awansowanie do statusu Star Alliance Gold.

Członkowie programu Flying Returns posiadający status Maharajah Club lub Golden Edge Club zyskują status Star Alliance Gold automatycznie. Dzięki temu od teraz mają możliwość skorzystania z ponad 1000 saloników executive w całej globalnej sieci. Pasażerowie posiadający status Gold korzystają również ze specjalnych punktów odprawy, zyskują zwiększony limit bagażu, priorytet wejścia na pokład oraz pierwszeństwo w dostarczaniu bagażu. Wszystkie te udogodnienia Air India zapewniają również pasażerom posiadającym status Star Alliance Gold w innych programach lojalnościowych.

Siatka połączeń Air India obejmuje 50 portów lotniczych w Indiach oraz 33 zagranicą, w 23 krajach. Powiększenie oferty o ponad 40 nowych portów docelowych w kraju zapewnia pasażerom doskonałe połączenie pomiędzy głównymi ośrodkami biznesu, wśród nich są między innymi ośrodki przemysłowe Aurangabad i Vadodora, Indore - siedziba wielu producentów farmaceutycznych, ośrodek przemysłu tekstylnego i zagłębie technologiczne Coimbatore oraz Jamnagar, indyjskie "miasto ropy". Air India obsługują również loty do popularnych miejscowości turystycznych, takich jak Goa, Koczin, Maduraj i Jaipur.

W ramach członkostwa w Star Alliance, w Air India dostępne będą również produkty i rozwiązania biznesowe sojuszu.

W ramach sektora podróży biznesowych, loty Air India mogą zostać uwzględnione w programie Star Alliance Corporate Plus, adresowanym do dużych międzynarodowych korporacji. W Air India dostępny jest też program Star Alliance Conventions Plus oraz Meetings Plus - produkt dedykowany dla sektora konferencji i kongresów*.

Air India zwiększają również atrakcyjność najbardziej popularnego produktu aliansu – Bilet Dookoła Świata Star Alliance (RTW). Oferowany w Klasie Pierwszej, Biznes i Ekonomicznej, bilet ten daje możliwość podróży dookoła świata, przy korzystaniu z usług 27 linii członkowskich Aliansu. Obecnie pasażerowie mogą korzystać ze wszystkich połączeń Air India, rezerwując bilet dookoła świata, czy to na platformie internetowej Book & Fly, bezpośrednio w linii lotniczej, czy też w agencji podróży.

Niektóre z lotów Air India zostaną również włączone do taryfy Star Alliance Circle Pacific Fare, która daje możliwość podróży okrężnych przez kraje azjatyckie położone nad Pacyfikiem, główne międzynarodowe lotniska-hub’y na Wybrzeżu Pacyfiku w Kanadzie i USA, jak również przez Pacyfik Południowy (głównie Australię i Nową Zelandię).

Linie Air India zostają ponadto włączone do programu Asia Airpass wraz z innymi azjatyckimi przewoźnikami Star Alliance. Taryfa ta, wykorzystująca uzbierane mile oraz specjalny kupon, dostępna jest dla wszystkich osób spoza regionu, podróżujących liniami należącymi do Star Alliance i daje im możliwość podróży dookoła Azji oferując wybór 277 miejsc docelowych.

 
Więcej o: Star Alliance

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies