mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > easyJet: Najchętniej wybierane miejsca w samolocie

 

2014-06-03 easyJet: Najchętniej wybierane miejsca w samolocie

 
Linie lotnicze easyJet spytały 10 000 pasażerów z 9 krajów w Europie o to, jakie miejsca w samolocie wybierają najchętniej.
 


Okazało się, że narodowość, wiek i towarzystwo w podróży wpływają na preferencje.


(grafika: easyJet)

Badania przeprowadzone przez przewoźnika wykazały, że 59% ankietowanych wybiera miejsca przy oknie, natomiast aż 38% preferuje podróżować na siedzeniu blisko korytarza. Co zastanawiające, chętniej wybieramy miejsca w prawej części samolotu, a w pierwszej kolejności sprzedawane są miejsca w 6 i 7 rzędzie. Tylko 3% podróżnych wybiera środkowe miejsce w rzędzie i dzieje się tak zazwyczaj, kiedy ich towarzysz zajmuje miejsce przy oknie lub pierwsze przy korytarzu.

Ulubionym miejscem europejczyków jest siedzenie o numerze 7F, a najmniejszą popularnością cieszy się fotel 19C - jest najrzadziej wybierany przez pasażerów. Popularność 7 rzędu może wynikać z faktu, że są to pierwsze miejsca dostępne w sprzedaży w ofercie 3 funty.

Pasażerowie do 25 roku życia wprost przepadają za miejscami przy oknie (76% ankietowanych), a wraz z wiekiem coraz chętniej siadają bliżej korytarza.

Portugalczycy najbardziej cenią sobie miejsca przy oknie (wybiera je ponad 80% ankietowanych), a Holendrzy i Niemcy lepiej czują się siedząc przy korytarzu. Podróżujący Brytyjczycy robią wszystko, żeby uniknąć siedzenia w środku - 56% z nich wybiera miejsca przy oknie, a 41% woli miejsca bliżej korytarza.

Swoje decyzje o wyborze miejsca w samolocie pasażerowie uzasadniają najczęściej chęcią obserwacji tego, co dzieje się za oknem podczas lotu, przy czym młodsze osoby chcą podziwiać widoki i robić zdjęcia.

Podróżni wybierający miejsce przy przejściu cenią sobie przestrzeń i możliwość poruszania się w czasie lotu. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych i ludzi podróżujących służbowo.

"Debata nad wyższością miejsc przy oknie nad tymi bliżej korytarza towarzyszy nam podczas niemal każdego lotu. Odkąd w 2012 roku wprowadziliśmy możliwość wyboru miejsca, pasażerowie mogą podróżować zgodnie ze swoimi upodobaniami, a my dzięki ich opiniom mamy nakreślone najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne miejsca w samolocie. Nie mamy wątpliwości, że możliwość wyboru miejsca jest ważna i ceniona przez naszych klientów, bez względu na to skąd pochodzą i w jakim są wieku. Miejsca przy oknie są bez wątpienia najbardziej popularne, szczególnie wśród Portugalczyków i osób poniżej 25 roku życia. Wraz z wiekiem, preferencje pasażerów zmieniają się z korzyścią dla miejsc sąsiadujących z korytarzem. Te ostatnie chętnie wybierane są także przez osoby podróżujące służbowo." - powiedziałą Carolyn McCall, prezes easyJet.

Statystycznie możemy spodziewać się:

  • na miejscu przy oknie: kobiet w wieku do 25 lat pochodzących z Portugalii i Czech
  • na środkowym siedzeniu: pasażerów pomiędzy 45 i 54 rokiem życia
  • na miejscu od korytarza: mężczyzn w wieku ok. 65 lat z Holandii i Niemiec

Rezerwując bilety na loty pasażerowie easyJet są automatycznie przypisywani do miejsc w samolocie, a za dodatkową opłatą mogą zmienić przydział i wybrać pożądane przez nich miejsce. W procesie przydziału miejsc easyJet wykorzystuje jeden z najbardziej zaawansowanych algorytmów w lotnictwie, dzięki któremu w mniej niż sekundę pasażer dostaje informację o zarezerwowanym miejscu. Podróżni rezerwujący bilety wspólnie z rodziną i najbliższymi są lokowani w sąsiadujących fotelach, jeśli tylko jest to możliwe.

Dodatkowe informacje wynikające z badania:

  • pasażerowie poniżej 35 roku życia chętniej podróżują w fotelach sąsiadujących z oknami (do 25 roku życia - 76%; 25-34 lat - 67%), podczas gdy podróżni, którzy skończyli 45 rok życia preferując miejsca przy korytarzu (45-54 lat - 41%; 55-64 lat - 40%; 65 lat i więcej - 47%)
  • Kobiety częściej wybierają miejsca przy oknie (62% respondentek do 59% ogólnej liczby ankietowanych) podczas gdy mężczyźni wolą miejsce przy korytarzu (41% ankietowanych do 38% ogólnej liczby respondentów)
  • Miejsca przy oknie są popularne wśród Portugalczyków (80%), Czechów (67%) i Francuzów (66%). Holendrzy(48%), Niemcy(42%) i Brytyjczycy (41%) chętniej wybierają fotele przy korytarzu
  • Osoby wybierające się na krótką wycieczkę turystyczną (65%) i podróżni łączący loty (64%) preferują miejsca w pobliżu okna. Osoby podróżujące w celach biznesowych chętniej siadają w fotelach przy korytarzu (46%).

 
Więcej o: easyJet

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies