mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Lufthansa: Premiera Klasy Ekonomicznej Premium

 

2014-03-05 Lufthansa: Premiera Klasy Ekonomicznej Premium

 
Lufthansa zaprezentowała nową Klasę Ekonomiczną Premium. To klasa ekonomiczna dla pasażerów oczekujących większego komfortu.
 


Rezerwacji na bilety lotnicze w nowej klasie można będzie dokonać już od maja na połączenia od listopada 2014 roku. Rejsy będą obsługiwane przez samoloty typu Boeing 747-8. Klasa Ekonomiczna Premium Lufthansy mieści się w osobnym przedziale pomiędzy Klasą Ekonomiczną a Klasą Biznes.

W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy w całej flocie międzykontynentalnej zostaną zainstalowane nowe fotele nowej klasy. W zależności od modelu maszyny liczyć ona będzie od 21 do 52 foteli.

"Nasza Klasa Ekonomiczna Premium to zupełnie nowa jakość podróży, produkt łączący wysoki komfort z przystępną ceną. Wygodne fotele, stwarzające do 50% więcej przestrzeni osobistej niż w Klasie Ekonomicznej, sprawią iż znajdziemy się w segmencie premium wśród międzynarodowej konkurencji." – powiedział podczas prezentacji Lufthansy na targach ITB w Berlinie Jens Bischof, członek zarządu Lufthansa German Airlines odpowiedzialny za sprzedaż, produkt i marketing.

Nowy produkt pozwoli Lufthansie wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy wybierają obecnie Klasę Ekonomiczną ale oczekują większego komfortu. Po wprowadzeniu licznych innowacji, np. nowego, w pełni rozkładanego do pozycji poziomej fotela Klasy Biznes Lufthansy, powstała widoczna luka pomiędzy Klasą Biznes i Klasą Ekonomiczną. Jej idealnym wypełnieniem jest nowa Klasa Ekonomiczna Premium, która zapewnia więcej przestrzeni i komfortu, ale jest bliższa cenowo klasie ekonomicznej. Wprowadzenie nowej klasy to pierwsza taka oferta od 35 lat.

"Projekt i zalety nowego fotela są wynikiem pogłębionych analiz i wywiadów z pasażerami jak również rozmów z partnerami handlowymi - procesu prowadzonego z powodzeniem przez Lufthansę. Po modernizacji Klasy Pierwszej i Biznes, instalacja 3600 foteli we wszystkich 106 maszynach szerokokadłubowych w ciągu zaledwie roku, to kolejny krok w stronę umocnienia wiodącej pozycji na rynku. Spodziewamy się ponad 1,5 mln pasażerów rocznie korzystających z naszej nowej Klasy Ekonomicznej Premium." – kontynuował Bischof.

Nowe fotele zostały zaprojektowane we współpracy z firmą müller/romca Industrial Design z Kilonii i wyprodukowane przez producenta foteli ZIM Flugsitz znad Jeziora Bodeńskiego. W zależności od modelu maszyny, są one do 3 cm szersze, zapewniając większą prywatność. Gwarantują do 10 cm więcej przestrzeni dzięki indywidualnym, szerszym podłokietnikom i konsoli umieszczonej centralnie pomiędzy fotelami. Oparcie fotela można odchylić bardziej niż poprzednio, a odstęp między fotelami wzrósł do 97 cm. W rezultacie pasażerowie zyskali prawie półtora raza więcej indywidulanej przestrzeni niż w Klasie Ekonomicznej. Zagłówki mogą być wysuwane do maksymalnie wygodnej pozycji. Dodatkowy komfort zapewniają podnóżki o regulowanej wysokości montowane od drugiego rzędu aż do samego końca i - z powodów technicznych - zainstalowane w pierwszym rzędzie podpórki pod nogi ze zintegrowanymi podnóżkami. Praktyczny uchwyt na butelkę umieszczony przy fotelu, gniazdko elektryczne i przestrzeń na rzeczy osobiste, zapewnią jeszcze bardziej komfortową podróż.

Pasażerowie Premium mogą zabrać dwa razy więcej bagażu rejestrowanego niż w klasie ekonomicznej – 2 sztuki bagażu podręcznego, każdy o wadze do 23 kg. Za dodatkową opłatą w wysokości 25 euro, pasażerowie otrzymają przed odlotem dostęp do komfortowych saloników Klasy Biznes Lufthansy. Dotychczas były one dostępne wyłącznie dla pasażerów, posiadających określony status w programie Miles&More. Przepisy dotyczące odprawy i bagażu podręcznego są takie same jak w Klasie Ekonomicznej.

Dodatkowo na pasażerów Klasy Ekonomicznej Premium czekają na pokładzie miłe niespodzianki w postaci powitalnego drinka i butelki wody oraz wysokiej jakości zestawu praktycznych akcesoriów podróżnych. Posiłki będą serwowane na porcelanowej zastawie stołowej.

Pasażerowie mogą korzystać z pokładowego systemu rozrywki za pomocą dotykowych monitorów 11- i 12-calowych lub pilota, którego można używać także do obsługi gier. Monitory są ok. 2 cale większe niż w klasie ekonomicznej (w zależności od modelu maszyny). Ofertę rozrywkową dopełnia bogaty wybór gazet i magazynów.

Montaż foteli nowej klasy podróży będzie prowadzony od podstaw w całej flocie Lufthansy i rozpocznie się jesienią 2014, a zakończy latem 2015 roku. Pierwszymi maszynami poddanymi modernizacji będą Boeingi 747-8.

Ceny biletów w Klasie Ekonomicznej Premium będą bliższe cenom w Klasie Ekonomicznej niż Klasie Biznes. Cena biletu w dwie strony przez Północny Atlantyk lub do Azji będzie średnio o ok. 600 euro wyższa niż w klasie ekonomicznej.

 
Więcej o: Lufthansa

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies