mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Boeing: Pierwszy lot przedłużonej wersji Dreamlinera

 

2013-09-17 Boeing: Pierwszy lot przedłużonej wersji Dreamlinera

 
W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy do lotu wzbił się samolot pasażerski Boeing Dreamliner w przedłużonej wersji 787-9.
 


Amerykański producent rozpoczął tym samym kompleksowy program lotów testowych prowadzący do certyfikacji i rozpoczęcia dostaw Boeinga Dreamliner 787-9 do linii lotniczych w połowie 2014 roku.

Pierwszy lot trwał 5 godzin i 16 minut. Samolot wystartował o godzinie 11:02 czasu lokalnego z lotniska Paine Field w Everett w stanie Waszyngton i wylądował o godzinie 16:18 na lotnisku Boeinga w Seattle.

"Dzisiejszy pierwszy lot jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego zespołu oraz partnerów. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasi klienci będą latać 787-9 i z niecierpliwością czekamy na dostawę pierwszego samolotu dla Air New Zealand w przyszłym roku." - powiedział Ray Conner, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.

Podczas lotu starszy pilot projektu 787-9 Mike Bryan oraz główny pilot programu 787 Randy Neville polecieli w kierunku północnym osiągając wysokość 20 400 stóp (6 218 metrów) i prędkość 250 węzłów, czyli około 288 mil (463 km) na godzinę - parametry typowe dla pierwszego lotu. Podczas gdy piloci Bryan i Neville testowali systemy i strukturę samolotu, urządzenia zamontowane na pokładzie przesyłały w czasie rzeczywistym dane do zespołu testowego w Seattle.

"787-9 to świetny odrzutowiec. Chcieliśmy nim lecieć jak najdłużej. Poszło bardzo dobrze i tym lotem dużo osiągnęliśmy." - powiedział Mike Bryan.

Do pierwszego Dreamlinera 787-9 napędzanego przez dwa silniki Rolls-Royce Trent 1000, dołączą wkrótce dwie kolejne maszyny, z których jedna będzie wyposażona w silniki General Electric GEnx. Samoloty te są w końcowej fazie montażu w fabryce Boeinga w Everett.

W ciągu najbliższych miesięcy flota nowych Dreamlinerów 787-9 zostanie poddana wielu testom w różnych warunkach w celu potwierdzenia ich bezpieczeństwa i niezawodności.

Dreamliner 787-9 rozszerza rodzinę samolotów 787, dając liniom lotniczym możliwość zwiększenia liczby pasażerów na trasach utworzonych dla 787-8. Dreamliner w wersji 787-9 ma przedłużony kadłub o 20 stóp (6 metrów) w porównaniu do 787-8. Dreamliner 787-9 będzie mógł przewozić 40 dodatkowych pasażerów.

Nowy Boeing 787-9 wykorzystuje projekt 787-8, oferując pasażerom udogodnienia takie jak duże przyciemniane okna, większe schowki na bagaż podręczny, nowoczesne oświetlenie LED, większą wilgotność i wyższe ciśnienie w kabinie, czystsze powietrze oraz spokojniejszy lot.

Prace Boeinga nad dostarczeniem nowego 787-9 dla Air New Zealand idą zgodnie z planem. Dwudziestu pięciu klientów z całego świata zamówiło 388 samolotów 787-9, co stanowi 40 procent wszystkich zamówionych 787.

 
Więcej o: Boeing

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies