mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Nie ma odszkodowania od Boeinga

 

2013-07-27 LOT: Nie ma odszkodowania od Boeinga

 
Wbrew temu co amerykańska firma Boeing publicznie mówi, LOT nie otrzymał od amerykańskiego producenta odszkodowania za przymusowe uziemienie Dreamlinerów.
 


W nawiązaniu do depeszy Associated Press i szeregu innych artykułów w prasie światowej, które cytują prezesa Boeinga, Polskie Linie Lotnicze LOT informują, że ich roszczenia dotyczące przymusowego uziemienia samolotów typu Boeing 787 Dreamliner, w żadnej mierze nie zostały zaspokojone przez dostawcę tych samolotów.


Boeing 787 Dreamliner

Rozmowy na temat odszkodowania od Boeinga trwają. Obecnie LOT oczekuje na odpowiedź dotyczącą konkretnych kwot kosztów, które musiał ponieść w związku z dostarczeniem przez amerykańskiego partnera wadliwego sprzętu.

"Domagamy się od Boeinga konkretnych sum, które dało się policzyć. Niestety, wszystkich strat wizerunkowych związanych z utratą zaufania części naszych podróżnych nie da się nawet oszacować. Ciężko pracujemy teraz nad restrukturyzacją firmy i uziemienie Dreamlinerów było dla nas mocnym i niezawinionym ciosem. Dlatego tej sprawy absolutnie nie odpuścimy." - powiedział Sebastian Mikosz, prezes zarządu linii LOT.

Przypomnijmy, że w lutym 2013 roku wiceminister skarbu Rafał Baniak określił koszt uziemiona dwóch samolotów Boeing 787 Dreamliner z floty LOT na 8-10 milionów zł miesięcznych bezpośrednich strat. Zamiast uziemionych maszyn, aby latać narodowy przewoźnik musiał się ratować pożyczonymi samolotami. Straty operacyjne to nie jedyne straty. To także straty wizerunkowe, które są ze względu na swój niebezpośredni charakter trudno jest wycenić. Komunikacja przewoźnika z mediami i pasażerami, wiele kampanii reklamowych LOT-u opierało się bowiem na tym samolocie. Sam Dreamliner zaś miał stanowić samolot flagowy przewoźnika - jego wizytówkę.

Po uziemieniu Dreamlinerów przez amerykańskie FAA (Federal Aviation Administration) 16 stycznia 2013 roku, samoloty te wróciły do siatki połączeń LOT-u dopiero 1 czerwca 2013 roku. Powodem uziemienia są problemy z akumulatorami samolotów. Powodem uziemienia było wystąpienie 2 identycznych incydentów wynikłe z przegrzewania się litowo-jonowych akumulatorów samolotu. To niebezpieczne sytuacje mogące prowadzić do pożaru.

We flocie polskiego przewoźnika obecnie latają 4 Dreamlinery. Piąta maszyna ma zostać odebrana od producenta wkrótce po dokładnym sprawdzeniu niezawodności. Docelowo LOT będzie dysponował 8 tego typu maszynami.

LOT-owskie Dreamlinery są w konfiguracji 3 klas podróży - Elite Club, Premium Club oraz klasa ekonomiczna.

---
grafika: Boeing

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies