mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > Airbus: Silnik testowy Pratt & Whitney do A320neo nabiera kształtu

 

2012-10-29 Airbus: Silnik testowy Pratt & Whitney do A320neo nabiera kształtu

 
Program Airbusa A320neo posunął się o krok w stronę finalnego produktu – rozpoczęto montaż pierwszego silnika Pratt & Whitney (P&W) PurePower PW1100G-JM, przeznaczonego do prób.
 


Już niebawem rozpoczną się próby silnika w zakładach P&W na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Silnik PurePower ma nowoczesną przekładnię wentylatora. Konfiguracja ta została sprawdzona w Tuluzie w samolocie testowym Airbusa A340 w 2008, podczas fazy koncepcyjnej P&W "silnika turbowentylatorowego z przekładnią". Przekładnia umożliwia działanie wentylatora silnika przy prędkości różnej od prędkości obrotowej sprężarki niskiego ciśnienia i turbiny. Połączenie przekładni i całkowicie nowej, nowoczesnej części gorącej silnika jest rozwiązaniem, które przynieść ma zmniejszenie zużycia paliwa.

"Pratt & Whitney jest dumny z tego, że jego PurePower PW1100G-JM będzie pierwszym silnikiem, który wejdzie do eksploatacji w samolotach Airbus A320neo. Jesteśmy przekonani, że silnik turbowentylatorowy z przekładnią to najlepsza propozycja na przyszłość i że nasz nowy silnik dla samolotów z rodziny A320neo będzie skutecznym wsparciem dla Airbusa w zdobyciu silnej pozycji w tym segmencie rynku." - powiedział Paul Adams, starszy wiceprezes ds. operacji i techniki w firmie Pratt & Whitney.


Wizualizacja samolotu Airbus A320neo

"Silnik Pratt & Whitney PurePower jest integralną częścią rodziny samolotów Airbus A320neo. Rozpoczęcie programu prób nowego silnika jest ważnym kamieniem milowym w naszym wspólnym przedsięwzięciu. Czekamy na wyniki prób i kontynuację prac związanych z integracją silnika w samolocie." - powiedział Klaus Roewe, starszy wiceprezes Airbusa ds. rodziny A320neo.

A320neo ma dawać użytkownikom możliwość wyboru dwóch nowych silników – PurePower PW1100G-JM od Pratt & Whitney i turbowentylatorowego CFM International LEAP-1A. Każdy z nich ma całkowicie zoptymalizowaną średnicę wentylatora i nowoczesną część gorącą. Co więcej, wraz z dużymi końcówkami skrzydeł - sharkletami udoskonalenia te pozwolić mają rodzinie samolotów A320 utrzymać silną pozycję na rynku w segmencie maszyn wąskokadłubowych.

Rodzina samolotów A320neo zapewnić ma oszczędności zużycia paliwa wynoszące 15% oraz dodatkowy zasięg lotu 500 mil morskich (950 kilometrów), lub zdolność do przewiezienia dwóch ton ładunku więcej na tym samym dystansie.

Oszczędności zużycia paliwa przez A320neo oznaczają dla środowiska ponad 3600 ton mniej CO2 emitowanego rocznie przez jeden samolot (odpowiada to emisjom 1000 średniej wielkości samochodów poruszających się po drodze). Dodatkowo, poziom emisji NOx dla A320neo jest 50 procent niższy od norm CAEP/6, samolot ten charakteryzuje się także znacznie niższym poziomem emitowanego hałasu.

---
zdjęcia: Airbus

 
Więcej o: Airbus

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies