mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Zmiany w zimowej siatce połączeń LOT-u

 

2010-07-29 LOT: Zmiany w zimowej siatce połączeń LOT-u

 
Zimowy rozkład lotów LOT-u jeszcze bardziej ma być dostosowany do oczekiwań pasażerów.
 


Rozkład lotów przewoźnika na sezon zima 2010/2011 to przede wszystkim zapowiadane od początku roku nowe, niespotykane dotąd w ofercie LOT-u, kierunki. Listę nowości otwiera stolica Wietnamu – Hanoi, do której rejsy odbywać się będą z Warszawy - począwszy od 13 listopada - 3 razy tygodniowo.

W zimowym rozkładzie pozostają uruchomione latem połączenia do Bejrutu, Erewanu, Kaliningradu, Tallina i Bratysławy.

Wkrótce otwarte też zostanie połączenie do Tbilisi, a niedługo później do Kairu i Damaszku. Te kierunki już wkrótce będą dostępne w sprzedaży. Listę nowości zamykają uruchomione już rejsy na trasie Warszawa (Okęcie) - Katowice (Pyrzowice), których częstotliwość wyniesie 14 rejsów tygodniowo - dla przypomnienia w ubiegłym roku LOT latał na tej trasie zaledwie raz w tygodniu. 

Nowy zimowy rozkład lotów to zmiany na istniejących już trasach. Dodatkowe połączenie w środku dnia do Brukseli, poranne połączenie do Genewy oraz większe samoloty na trasie Warszawa (Okęcie) - Praga. Zakłada ona także, popartą szczegółową analizą rynku i obłożenia rejsów,  rezygnację z nieopłacalnych połączeń dla przewoźnika, bądź wyznaczenie nowych godzin dla niektórych połączeń. I tak, LOT rezygnuje z rejsów nocnych na kierunkach Sztokholm, Ryga, Ateny i Madryt, oraz nieznacznie zmniejsza liczbę rejsów na kierunkach Paryż, Zurych, Nicea, Larnaka, Rzym, Belgrad, Barcelona, Sankt Petersburg - a w Polsce do Gdańska. W praktyce jest to na ogół jeden rejs tygodniowo mniej, co z kolei pozwala skierować flotę na bardziej atrakcyjne dla pasażerów kierunki.

W związku z oferowanym przez LOT bezpośrednim połączeniem pomiędzy Warszawą a Atenami i Rzymem, przewoźnik wycofał także z siatki połączeń rejsy na trasach Kraków (Balice) - Rzym oraz Kraków (Balice) - Ateny. Jednocześnie zaoferował mieszkańcom Małopolski od 1 października 2010 dodatkowe wieczorne rejsy z Warszawy do Krakowa oraz z Krakowa do Warszawy.

Likwidacji ulegnie także zapowiadane połączenie Warszawa (Okęcie) - Goeteborg. Pasażerowie, którzy wykupili już bilety otrzymają zwrot poniesionych kosztów. LOT we współpracy z innymi przewoźnikami, którzy latają do Goeteborga, zapewni pasażerom, którzy nie chcą rezygnować z podróży, możliwość bezpłatnej zamiany biletu na alternatywne połączenie z przesiadką.

"Uważnie śledzimy zarówno sytuację w branży lotniczej jak i poziom zainteresowania pasażerów naszymi usługami. Nowy rozkład lotów powstał w oparciu o dogłębne badania rynku, analizę bieżącej sytuacji na siatce oraz racjonalne przesłanki ekonomiczne. Prezentowana zimowa siatka połączeń to bardzo przemyślana i nowoczesna koncepcja polepszenia komfortu podróżowania pasażerów przy jednoczesnej poprawie rentowności firmy oraz lepszym wykorzystaniu floty." – powiedział Sebastian Mikosz, prezes LOT.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies