mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Rozkład rejsów LOT-u podczas wrześniowego remontu warszawskiego lotniska

 

2010-07-28 LOT: Rozkład rejsów LOT-u podczas wrześniowego remontu warszawskiego lotniska

 
W związku z zaplanowanym na pierwsze trzy weekendy września remontem skrzyżowania pasów startowych na warszawskim lotnisku, LOT dostosował rozkład rejsów do możliwości wykonywania operacji w tych dniach.
 


Przez trzy pierwsze weekendy września 2010 roku, to jest w dniach 4, 5, 11 i 18 września, na lotnisku w Warszawie trwać będzie remont skrzyżowania pasów startowych, co uniemożliwi przewoźnikom operującym do tego portu lotniczego wykonywanie rejsów zgodnie z rozkładem. Dostępne w tym czasie drogi startowe pozwolą w przypadku PLL LOT na wykonywanie rejsów wyłącznie samolotami ATR 72 i ATR 42.

W dniach 4, 5, 11 oraz 18 września rozkład lotów PLL LOT z Warszawy będzie znacznie ograniczony. Modyfikacje rozkładu dotyczyć będą także dni 3, 6, 10, 12, 17 i 19 września, to jest poprzedzających i następujących bezpośrednio po datach, w których prowadzony będzie remont. Zmiany polegać będą na konieczności odwołania niektórych wieczornych i porannych rejsów europejskich i krajowych. Połączenia z portów regionalnych wykonywane będą bez zmian.

W dniach 4, 5, 11 oraz 18 września samoloty ATR należące do Eurolotu, operujące na rejsach PLL LOT wykonywać będą tylko połączenia do określonych miast europejskich i portów krajowych, natomiast niektóre rejsy wykonywanie samolotami odrzutowymi Embraer 145, 170 i 175 oraz Boeing B737 zostały przeniesione do innych polskich portów. Liczba rejsów krajowych i zagranicznych dostosowana została do możliwości sprzętowych i operacyjnych w tych dniach.

dodatkowe rejsy do Nowego Jorku, Chicago i Toronto z portów regionalnych – Gdańska, Rzeszowa i Katowic. Zmiana rotacji samolotów B767 w tych dniach pozwoliła ponadto na uruchomienie rejsów pomiędzy Krakowem i Nowym Jorkiem. Połączenie to przewidziane jest zazwyczaj tylko w letnim rozkładzie lotów, to jest do końca sierpnia.

Rejsy czarterowe, które miały startować z lotniska Chopina, podczas remontu pasa, będą operowały z Łodzi i Katowic. LOT na bieżąco informuje biura podróży o tym, skąd startować będą poszczególne rejsy. Biura podróży będą kontaktować się bezpośrednio z pasażerami, którzy wykupili wyjazdy za ich pośrednictwem oraz będą odpowiedzialne za organizację transportu Klientów do portów regionalnych. Z pasażerami, którzy sami wykupili bilety indywidualne na rejsy czarterowe w ramach oferty Charter Mix, kontaktować się będą przedstawiciele PLL LOT.

Wszystkie zmiany w rozkładzie zostały wprowadzone z odpowiednim wyprzedzeniem. Już w kwietniu 2010 roku z systemów rezerwacyjnych usunięto rejsy, które musiały zostać odwołane z powodu remontu. Pasażerowie, którzy posiadali rezerwacje na odwołane rejsy zostali niezwłocznie poinformowani o zmianach w rozkładzie, a rezerwacje zostały zgodnie z ich wolą odwołane lub zmienione na inne dostępne terminy.

Sprzedaż biletów na rejsy PLL LOT poprzez stronę internetową przewoźnika została w pełni skoordynowana z ograniczeniami, jakie będą występować podczas trwania prac remontowych na lotnisku. Nie ma więc obaw, że potencjalni klienci założyli lub założą rezerwację na rejs, który został odwołany.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies