mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: LOT z większą ilością pasażerów między Wrocławiem i Warszawą

 

2010-04-08 LOT: LOT z większą ilością pasażerów między Wrocławiem i Warszawą

 
Rośnie liczba pasażerów podróżujących z Wrocławia do Warszawy samolotem. LOT wymienił połowę floty na tej trasie i planuje dalsze zmiany. Nie wyklucza też uruchomienia dodatkowych połączeń.
 


W styczniu 2010 roku z Wrocławia do Warszawy poleciało o 30% pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego, w lutym wzrost wyniósł 16%, a w marcu 19%. Z Wrocławia do Warszawy kursuje codziennie 7 maszyn.

"Jeżeli zwiększony popyt się utrzyma przewoźnik planuje uruchomienie dodatkowych połączeń." - powiedział Dariusz Kuś, prezes lotniska Wrocław (Strachowice).

LOT wymienił połowę latających z Wrocławia do stolicy samolotów turbośmigłowych na nowoczesne odrzutowce - Embraer 170 i 175 oraz Boeing 737 i 400/500.

"Nowe samoloty to dużo większy komfort podróży. Większe maszyny cechuje wyższa odporność na turbulencje. Dodatkową korzyścią jest więcej miejsc w samolotach, nowe maszyny zabierają na pokład od 70 do ok. 140 pasażerów, podczas gdy samoloty turbośmigłowe przewożą tylko 64 osoby. Do tego dochodzi krótszy czas podróży - nowe samoloty pokonują tę trasę w czasie o 15 minut krótszym, czyli maksymalnie w 35 minut, to w porównaniu z 5 godzinami w pociągu lub za kierownicą samochodu sprawia, że połączenie lotnicze faktycznie zyskuje na atrakcyjności." - powiedział Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Portu Lotniczego Wrocław.

Najtańsze bilety lotnicze zaczynają się od ok. 99 złotych (cena brutto bez opłaty za wystawienie i dostarczenie biletu) i dostępne są poprzez stronę internetową przewoźnika. To mniej niż cena za przejazd pociągiem PKP Intercity. Cena promocyjnego biletu weekendowego na trasie Warszawa - Wrocław wynosi ok. 240 złote za przelot w obie strony.

"Najniższe ceny biletów uzyskamy, rezerwując je z możliwie największym wyprzedzeniem, ich liczba jest oczywiście ograniczona i zależna także od obłożenia danego rejsu. Istnieje możliwość taniego podróżowania w soboty i niedziele, a przy większości taryf lotniczych mają zastosowanie zniżki dla dzieci. Obecnie ceny biletów na połączenia krajowe są konkurencyjne względem innych środków transportu, a koszt podróży własnym samochodem często przekracza cenę biletu lotniczego. Dlatego podróżowanie samolotem to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy i nerwów, których nie szczędzi jazda po polskich drogach." - powiedział Jacek Balcer, rzecznik prasowy linii LOT.

Port Lotniczy Wrocław liczy na wzrost zainteresowania lotami do stolicy w czasie remontu Dworca Kolejowego PKP we Wrocławiu. Dworzec Główny PKP we Wrocławiu będzie remontowany przez dwa lata.

"Po tymczasowym zamknięciu dworca 9 kwietnia spodziewamy się, że na korzyść latania będą przemawiały nie tylko konkurencyjne ceny i czas, lecz także jeszcze bardziej widoczny komfort podróży." - dodał Dariusz Kuś.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies