mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Zmiany w opłatach za bagaż na rejsach transatlantyckich LOT-u

 

2010-02-09 LOT: Zmiany w opłatach za bagaż na rejsach transatlantyckich LOT-u

 
Od 15 lutego 2010 roku Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają zmiany w systemie opłat za bagaż w klasie ekonomicznej na rejsach dalekiego zasięgu do USA i Kanady.
 


Za drugą sztukę bagażu do 23 kg, której przewóz wliczony był do tej pory w cenę biletu, zostaje wprowadzona zryczałtowana opłata.

Począwszy od poniedziałku, 15 lutego 2010 roku, LOT wprowadza zmiany w opłatach za przewóz bagażu w klasie ekonomicznej na rejsach transatlantyckich. W cenie biletu bezpłatnie przewieźć będzie można jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg. Druga sztuka bagażu o wadze do 23 kg podlegać będzie zryczałtowanej opłacie w wysokości:

  • 165 zł – w przypadku wylotów z Polski,
  • 40 euro – w przypadku wylotu z innych miast Europy,
  • 50 dolarów w przypadku wylotu z USA,
  • 60 dolarów kanadyjskich przy wylocie z Kanady.

Zryczałtowana opłata za drugą sztukę bagażu jest ponad dwukrotnie niższa, niż standardowa opłata za nadbagaż. Pozostałe przepisy dotyczące przewozu dodatkowego bagażu pozostają bez zmian.

Nowy system opłat obowiązywać będzie pasażerów, którzy dokonają zakupu biletu na rejsy do USA i Kanady począwszy od 15 lutego 2010 roku. Zmiany nie dotyczą pasażerów podróżujących w klasie biznes, którzy w cenie biletu nadal bezpłatnie przewieźć mogą dwie sztuki bagażu do 32 kg każda.

Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, w tym odpowiedniego wyważenia samolotów, rygorystycznie przestrzegane będą limity dotyczące bagażu podręcznego. W klasie ekonomicznej na pokładzie przewieźć będzie można (tak jak do tej pory) jedną sztukę bagażu o wadze do 6 kg, w klasie biznes – 2 sztuki bagażu o łącznej wadze do 9 kg. Suma wymiarów każdej sztuki bagażu podręcznego nie może przekraczać 118 cm (55 x 40 x 23). W przypadku, gdy bagaż podręczny przekroczy dozwolone wymiary lub limit wagi, będzie musiał zostać odprawiony jako bagaż rejestrowany w ramach przysługujących limitów..

"Zmiany w systemie opłat za bagaż w klasie ekonomicznej podyktowane są wymogami sytuacji rynkowej i ogromnymi trudnościami, którym musi stawić czoła cała branża lotnicza. Dbamy o pasażera i ze zrozumieniem podchodzimy do jego potrzeb, dlatego staramy się nie podnosić cen biletów. Jednak niektóre usługi, takie jak przewóz dodatkowego bagażu, mające bezpośrednie przełożenie na ilości zużywanego paliwa, a więc i koszty rejsu, muszą podlegać odpowiednim opłatom. - Wybór co do opłaty pozostawiamy jednak pasażerowi, który może sam zadecydować, ile bagażu zabierze ze sobą w podróż." - powiedział Andrzej Kobielski, dyrektor sprzedaży PLL LOT.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies