mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Mikosz nowym prezesem

 

2009-03-06 LOT: Mikosz nowym prezesem

 
Rada Nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. delegowała z dniem 9 marca ze swojego grona Pana Sebastiana Mikosza do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu.
 


"LOT ma swoje miejsce na europejskim i światowym rynku lotniczym. Będę pracował, aby tę pozycję ugruntować, a także rozwijać zarówno zaufanie pasażerów jak i partnerów biznesowych. Jestem przekonany, że LOT jest w stanie być dobrze funkcjonującym i stabilnie działającym przedsiębiorstwem." - powiedział Sebastian Mikosz –

Dariusz Nowak, dotychczasowy Prezes PLL LOT złożył w czwartek rezygnację z pełnionej funkcji. Warto wspomnieć, że Nowak nie przetrwał na swoim stanowisku nawet roku (na stanowisko prezesa powołany został 7 kwietnia 2008 roku).

Sebastian Mikosz, ostatnio był dyrektorem w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte. Jego głównym zadaniem było rozwijanie doradztwa biznesowego dla sektora publicznego oraz wspieranie napływu i rozwoju inwestorów zagranicznych do Polski. Ukończył prestiżowy IEP Paris (kierunek ekonomia i finanse). Po studiach pracował w firmie Arthur Andersen w Paryżu, gdzie specjalizował się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets.

Po powrocie do Polski w roku 2000, pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w Polsce. W 2001 roku objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W czerwcu 2003 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W Agencji nadzorował departamenty Obsługi Inwestorów, Współpracy Regionalnej i Badań i Analiz. Prowadził negocjacje z firmami będącymi największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce m.in. LG Philips, MAN, Whirlpool, Michelin. Następnie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever w Warszawie.

Podczas czwartkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariusze zdecydowali także o powierzeniu funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Panu Jackowi Krawczykowi. Dotychczasowy przewodniczący Pan Jacek Kseń został odwołany z funkcji członka Rady Nadzorczej.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies