mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Już 80 lat na niebie

 

2009-01-01 LOT: Już 80 lat na niebie

 
80 lat temu pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wzbił się w przestworza. Dziś przypominamy państwu jakie były początki tego najdłużej istniejącego na naszym rynku przewoźnika lotniczego.
 


1 stycznia 1929 roku to początek działalności Linii Lotniczych LOT. Właśnie wtedy przewoźnik rozpoczął prężne działanie zarówno na trasach krajowych jak i międzynarodowych. Rozpoczęła się również kampania reklamowa, która obejmowała plakaty i foldery reklamowe oraz loty promocyjne. To zapoczątkowało długą i znamienitą historię plakatu reklamowego LOT-u.


Lotowski żuraw

W związku z rozbudowaną promocją LOT-u pojawiło się zapotrzebowanie na logo firmy. Słynny "żuraw", który od 80-ciu lat niezmiennie promuje PLL LOT został uznany za logo tych linii lotniczych w 1930 roku.

Już cztery lata później, w 1934 roku siedzibą LOT-u stało się nowowybudowane warszawskie lotnisko Okęcie. Rok 1938 przyniósł zatwierdzenie nowej nazwy – PLL LOT, którą firma posługuje się do dziś. Lata wojenne były ciężkie dla naszych czołowych linii lotniczych. Wszystkie lądowiska zostały zniszczone i przewoźnik wrócił do latania dopiero w 1945 roku. Od tego momentu PLL LOT odbudowywał swoją pozycję krok po kroku, kupując nowe maszyny i uruchamiając nowe trasy. Wszystko po to, by zaspokajać potrzeby klientów i budować trwałą i zaufaną markę.

W latach 70-tych powstała kolejna ikona, kojarzona nierozerwalnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT – biało-niebieska szata graficzna przewoźnika oraz napis LOT zapisany kursywą z umieszczonym w literce "O" słynnym żurawiem.


Obecne logo LOT-u z żurawiem wpisanym w literę "O"

Kolejnym zawirowaniem pod skrzydłami naszego polskiego "żurawia" był stan wojenny, ale LOT szybko podniósł się z kryzysu i w roku 1988 z jego usług skorzystało 2,3 miliony pasażerów. W latach 90-tych PLL LOT zaczął być znaczącym przewoźnikiem na arenie międzynarodowej i coraz częściej był nagradzany za swoje osiągnięcia.

XXI przyniósł sukcesy PLL LOT – w 2001 roku przewoźnik przewiózł pierwszego 3 milionowego pasażera. Rok 2004 przyniósł 4 miliony pasażerów. Mimo pojawienia się na rynku tanich przewoźników Polskie najstarsze Linie Lotnicze nadal wiodą prym wśród przewoźników w Europie Środkowowschodniej. Wśród linii tradycyjnych to wciąż najbardziej ceniony przewoźnik w tej części kontynentu.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies