mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Spotkanie z przedstawicielami polskich lotnisk

 

2008-11-25 LOT: Spotkanie z przedstawicielami polskich lotnisk

 
W ramach działań programu naprawczego w poniedziałek odbyło się spotkanie Polskich Linii Lotniczych LOT z przedstawicielami wszystkich portów regionalnych oraz portu warszawskiego.
 


Spotkanie dotyczyło kryzysu w branży lotniczej na świecie oraz jego wpływu na sytuację branży lotniczej w Polsce. Spotkanie, które odbyło się w siedzibie PLL LOT jest pierwszym z cyklu spotkań w tym temacie.

"Przystępując do programu naprawczego założyliśmy, że musimy poprawić nasze kontakty także z partnerami LOT. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaprosić przedstawicieli portów do siedziby LOT i tym samym otworzyć cykl konsultacji z portami lotniczymi działającymi w Polsce." - powiedział Dariusz Nowak, prezes zarządu PLL LOT.

Dodał, że LOT liczy na konstruktywną współpracę nie tylko z warszawskim lotniskiem, które jest dla LOT najważniejszym portem przesiadkowym ale także z portami działającymi w regionach.

"Oczekujemy aktywnej współpracy w szybkim i elastycznym dostosowaniu infrastruktury portów lotniczych do potrzeb obsługi pasażerskiej realizowanej za pomocą nowych technologii." - dodał Dariusz Nowak.

Zdaniem LOT porty lotnicze mają duże możliwości wpływania na decyzje podejmowane przez LOT w zakresie rozwoju siatki połączeń poprzez swoją politykę w zakresie m.in.:

  • wysokości i struktury opłat lotniskowych,
  • upustów i zniżek, np. obejmujących dodatkowe częstotliwości na istniejących połączeniach,
  • kwestii operacyjnych, np. wprowadzenie II kategorii, co poprawia niezawodność operacyjną przewoźnika lotniczego.

Zdaniem LOT-u w sytuacji pogłębiającego się kryzysu celowe jest prowadzenie procesów racjonalizujących koszty związane z prowadzeniem portu lotniczego, aby wynikające z tego obniżki opłat lotniskowych miały stymulujący wpływ na popyt w transporcie lotniczym.

LOT analizuje możliwość wprowadzenia nowej oferty połączeń z portów regionalnych z wykorzystaniem mniejszych samolotów (20-30 miejscowych), co bierze pod uwagę realia ekonomiczne i wciąż ograniczony popyt na wielu trasach - w większości przypadków nowe połączenia mają szansę na uruchomienie tylko przy wsparciu PSO (Public Service Obligation) zgodnym z regulacjami UE.

Połączenia lotnicze mają duże znaczenie dla regionów w aspekcie ekonomicznym i socjalnym, ale LOT musi podejmować decyzje na podstawie kryteriów ekonomicznych.

LOT zachęca porty lotnicze, aby wprowadzały nowoczesne technologie. Dlatego inspiruje je do podjęcie wspólnych działań ukierunkowanych na rozwój infrastruktury lotniskowej, której efektem ma być obniżenie kosztów. Warunkiem koniecznym do rozwoju technologii obsługi naziemnej jest uruchomienie "Technologii 2D barcode", która pozwala na uruchomienie nowoczesnych technologii obsługi pasażerskiej Web Check In (Web Points). Wyprowadzenie odpraw poza tradycyjne obszary lotnisk daje możliwość rozszerzenia oferty oraz obniżenia kosztów handlingu i opłat lotniskowych.

Podczas spotkania Dyrektor Pionu Zarządzania Siatką Połączeń Marek Serafin przedstawił także siatkę połączeń na najbliższy sezon oraz strategię LOT-u w portach regionalnych, która zakłada utrzymywanie oferty na loty krajowe z i do Warszawy dostosowanej do wymagań ruchu point-to-point oraz tranzytowego, ale przy zachowaniu rygorów finansowych.

Ze względu na rodzaj obsługiwanego ruchu, LOT obok preferencji dla połączeń tranzytowych przez Warszawę rozwijał, rozwija i będzie rozwijał połączenia do hub-ów przewoźników własnego aliansu Star – wspólna oferta członków sojuszu jest korzystna dla pasażera pod wieloma względami, m.in. cenowo, rozkładowo (dogodne przesiadki) i pod względem dodatkowych korzyści (np. wspólny program lojalnościowy Miles&More).

Dyrektor Serafin zaznaczył, że otwieranie nowych połączeń międzynarodowych z portów regionalnych dla ruchu point-to-point możliwe jest tylko w przypadku przewidywań dodatniego wyniku finansowego, co ważne po uwzględnieniu koniecznych dolotów z Warszawy. W dalszej perspektywie nie można wykluczyć utworzenia przez LOT bazy operacyjnej w porcie regionalnym, ale wymaga to ustabilizowania sytuacji finansowej LOT-u oraz poprawy sytuacji konkurencyjnej i rynkowej.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies