mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Przeciwko systemowi handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla

 

2008-06-13 LOT: Przeciwko systemowi handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla

 
Podczas zgromadzenia Stowarzyszenia Europejskich Linii Lotniczych (AEA), do którego należy LOT, prezesi największych europejskich linii lotniczych wyrazili swój sprzeciw przeciwko planom objęcia przewoźników systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2.
 


Prezesi zaapelowali do europejskich decydentów o odrzucenie sugestii Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego dotyczących ustanowienia nadmiernie surowych sankcji, w ramach propozycji objęcia lotnictwa europejskim systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2 (EU ETS).

W najbliższych miesiącach szczegóły ETS będą przedmiotem procesu decyzyjnego z udziałem Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) zajmuje tu skrajnie nieprzychylne lotnictwu stanowisko.

"ETS mógłby być potencjalnie skutecznym narzędziem ograniczania emisji CO2. Jednakże mówimy o branży lotniczej, która w zakresie swojego środowiska biznesowego ulega fundamentalnym zmianom." - powiedział Peter Hartman, przewodniczący AEA i jednocześnie prezes i dyrektor generalny KLM.

Zgromadzenie zapoznało się z prognozami, według których połączony efekt gwałtownie rosnących cen paliwa, nadchodzącej recesji, wzrastającej inflacji i zmniejszenia dochodów gospodarstw domowych może sprawić, że osiągnięty w roku 2007 zysk w wysokości 3,7 mld euro, w roku 2008 może zamienić się w stratę i nie będzie przy tym większych szans na poprawę sytuacji w latach kolejnych.

"ETS opracowano wtedy, gdy cena za baryłkę ropy wynosiła 40 dolarów. Obecnie cena ta wynosi 130 dolarów i może jeszcze wzrosnąć. Wskaźnik tempa wzrostu w branży lotniczej wynosił 6%, teraz mamy 3% i wskaźnik ten może jeszcze bardziej się obniżyć. Gdy opracowywano założenia ETS, zakładano, że system ten będzie funkcjonować w połączeniu z limitami emisyjnymi wynikającymi z inicjatywy Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej (SES – Single European Sky)" – kontynuował Peter Hartman.

AEA zaapelowało do decydentów, by wspólnie z branżą lotniczą stawili czoła trudnym realiom związanym z bieżącą sytuacją. Konsumenci, rynek pracy, mobilność, działalność gospodarcza zależne są od transportu lotniczego, a całościowo pojmowana europejska konkurencyjność jest zagrożona.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies