mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Trudny rok, dobre wyniki w 2007 roku

 

2008-02-06 LOT: Trudny rok, dobre wyniki w 2007 roku

 
Linie LOT odnotowały dobre wyniki finansowe i przewozowe za rok 2007. Mimo konkurencji i rosnących cen paliwa, spółka osiągnęła zysk na działalności podstawowej w wysokości 83 mln zł (w porównaniu do straty w wysokości 43 mln zł w roku 2006).
 


Zysk operacyjny (EBIT) nie uwzględniający transakcji sprzedaży LIM miał w 2007 roku poziom 94 mln zł w porównaniu do 34 mln zł straty w roku 2006. Przychody z działalności podstawowej wzrosły z 2,76 mld zł w roku 2006 do kwoty 2,98 mld zł (o 8% więcej).

Poprawa przychodów i wyników finansowych PLL LOT została osiągnięta w wyjątkowo trudnych warunkach rynkowych. W 2007 roku następował dalszy wzrost udziału w rynku tanich linii lotniczych (do 50%), dynamicznie rosły także ceny paliwa. Dodatkowy wpływ na wyniki miała umacniająca się waluta polska: około 26% wpływów LOT-u jest realizowana w dolaach amerykańskich, a aż 35% w euro.

"Prezentowane dzisiaj wyniki finansowe są wymiernym efektem naszych działań i realizacji przyjętej strategii. Odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki z działalności podstawowej, które poprawiliśmy o 125 mln PLN w stosunku do roku ubiegłego. Widoczny jest wyraźny wzrost przychodów, osiągnięty na bardzo trudnym rynku i w warunkach ogromnej konkurencji." – powiedział Piotr Siennicki, prezes zarządu PLL LOT.

W 2007 roku LOT przewiózł 4 278 983 pasażerów - o 571 tysięcy (15%) osób więcej niż w 2006 roku. Liczba zrealizowanych połączeń wzrosła do 89 347 (o 7% więcej niż w roku 2006), na co wpływ miało uruchomienie przelotów do nowych destynacji z Warszawy oraz z innych polskich miast. Zwiększył się też poziom zapełnienia miejsc, który na koniec roku 2007 wyniósł 75,7% (w roku 2006 wskaźnik ten osiągnął 74,1%). O 9% wzrósł także wskaźnik RPKM (wykorzystane pasażero-kilometry), który w 2007 roku osiągnął poziom 7,3 mld.

"Kierujemy naszą ofertę przede wszystkim do klienta szukającego wyższej jakości usług. Ta strategia przynosi efekty – przy rosnących zyskach spółki – o ponad 570 tysięcy wzrosła także liczba przewiezionych pasażerów." – dodał Piotr Siennicki.

W październiku 2007 Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił założenia nowej strategii na lata 2008-2012. Opiera się ona na zwiększeniu efektywności oferty w ramach siedmiu głównych filarów. Spółka planuje m.in. ujednolicenie floty, pozostawienie dwóch marek w Grupie LOT, rozwój połączeń w kierunkach wschodnich (m.in. Rosja, Ukraina) oraz wzrost sprzedaży internetowej do min. 40% w 2012 roku. Zarząd zakłada także upublicznienie spółki na GPW w Warszawie jeszcze w 2008 roku i przekroczenie 200 mln zł zysku netto w 2012 roku.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies