mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Zgoda akcjonariuszy na wejście na giełdę

 

2007-12-20 LOT: Zgoda akcjonariuszy na wejście na giełdę

 
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT poinformował, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie wyraża zgodę na uruchomienie procesu przygotowującego wprowadzenie akcji spółki PLL LOT do obrotu publicznego oraz obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 


Na początku listopada 2007 roku rada nadzorcza PLL LOT pozytywnie zaopiniowała decyzję zarządu w sprawie debiutu na GPW. Zgodę na upublicznienie spółki musiało wyrazić jeszcze walne zgromadzenie spółki. Dzisiejsza uchwała podjęta przez WZA wchodzi w życie z dniem podjęcia.

"To bardzo dobra informacja dla PLL LOT. Od dzisiaj przystępujemy do prac, aby spółka zgodnie z intencją właścicieli była gotowa do debiutu na GPW w terminie." – powiedział Piotr Siennicki, prezes zarządu PLL LOT.

"Upublicznienie akcji PLL LOT jest elementem ogłoszonej w październiku strategii Siedmiu Filarów na lata 2008-2012. Posłuży m.in. pozyskaniu dodatkowego kapitału na jej dalszy rozwój. Obecnie naszym najważniejszym celem jest osiągnięcie satysfakcjonującej docelowej rentowności, szybko rosnąca liczba pasażerów oraz uruchamianie nowych połączeń." – dodał Piotr Siennicki.

Skarb Państwa ma obecnie 67,97 procent udziałów w spółce PLL LOT.

W grudniu 2007 roku Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o podwyższeniu prognozy wyników z działalności podstawowej na 2007 rok. Zgodnie z nowymi prognozami zysku PLL LOT osiągnie w 2007 roku z działalności podstawowej 70–80 mln zł, co oznacza, że na koniec roku zarobi o 110–120 mln zł więcej w stosunku do roku ubiegłego, kiedy miał 43 mln zł straty. Przed podniesieniem prognoz LOT szacował wyniki za 2007 rok na poziomie 50–60 mln zł. W założeniach na 2012 rok LOT planuje osiągnięcie ponad 200 mln zł zysku i przewiezienie ponad 7 mln pasażerów.

Przychody spółki za III kwartały w 2007 roku w ujęciu narastającym wyniosły 2,29 mld zł i wzrosły o 7% wobec analogicznego okresu roku ubiegłego. Po trzech kwartałach PLL LOT zanotowały także wysoką dynamikę wyników finansowych: zysk na działalności podstawowej wzrósł o 415%, a zysk operacyjny zwiększył się o 160%. Wynik netto za trzy kwartały wyniósł 143 mln zł, co oznacza wzrost o 66%.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie od 1929 roku łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty LOT latają do ponad 60 miast w Europie i Ameryce Północnej. W 2006 samoloty Grupy LOT przewiozły ponad 4,2 miliona pasażerów.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies