mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Wzrost zysku o 66%

 

2007-11-14 LOT: Wzrost zysku o 66%

 
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił wyniki operacyjne i finansowe za trzy kwartały 2007 roku.
 


Przychody spółki w ujęciu narastającym wyniosły 2,29 mld zł i wzrosły o 7% wobec analogicznego okresu roku ubiegłego. PLL LOT zanotowały także wysoką dynamikę wyników finansowych: zysk na działalności podstawowej wzrósł o 415%, a zysk operacyjny zwiększył się o 160%. Wynik netto za trzy kwartały wyniósł 143 mln zł, co oznacza wzrost o 66%.

Poprawa przychodów i wyników finansowych PLL LOT została osiągnięta na wyjątkowo trudnym rynku, głównie dzięki dyscyplinie kosztowej i bardzo dobremu programowi rozwojowemu. W 2007 roku następował dalszy wzrost udziału w rynku tanich linii lotniczych (do 50%), dynamicznie rosły także ceny paliwa, generując w PLL LOT koszty wyższe o około 56 mln. Dodatkowy wpływ na wyniki miała umacniająca się waluta polska: ponad 25% wpływów LOTu jest realizowana w USD, a aż 34,8% w Euro.

"W październiku zaprezentowaliśmy założenia nowej, czteroletniej strategii dla LOT-u, jednak działania zmierzające do zdecydowanej poprawy sytuacji spółki podjęliśmy znacznie wcześniej. Prezentowane dzisiaj wyniki finansowe są wymiernym efektem naszych działań. Widoczny jest wyraźny wzrost przychodów, osiągnięty na bardzo trudnym rynku i w warunkach ogromnej konkurencji. Znaczący wzrost liczby pasażerów wskazuje, że podejmowane działania mają słuszny kierunek. Jednocześnie narzuciliśmy sobie restrykcyjną dyscyplinę kosztową – stąd wyniki finansowe zanotowały tak wysoką dynamikę wzrostu. Uważam, że trzycyfrowe przyrosty zysku wobec zeszłego roku to ogromny sukces." – powiedział Piotr Siennicki, prezes zarządu PLL LOT.

W ciągu trzech kwartałów 2007 wzrosła liczba zrealizowanych połączeń (o 7%, do 67,50 tysięcy), na co zdecydowanie wpływ miało uruchomienie przelotów do nowych destynacji z Warszawy oraz z innych miast polskich. O 10% zwiększył się także wskaźnik RPKM (wykorzystane pasażero-kilometry), który za trzy kwartały 2007 osiągnął poziom 5,8 tys. Systematycznie wzrastała liczba pasażerów wybierających linie lotnicze LOT: w stosunku do poprzedniego okresu było to o 459 tysięcy osób więcej (16%). Zwiększa się też poziom zapełnienia miejsc, który na koniec września 2007 wyniósł już 76,3% (w roku 2006 wskaźnik ten osiągnął 74,8%).

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies