mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Strategia "Siedmiu Filarów"

 

2007-10-16 LOT: Strategia "Siedmiu Filarów"

 
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił założenia nowej strategii na lata 2008-2012. Opiera się ona na zwiększeniu efektywności oferty w ramach siedmiu głównych filarów.
 


Spółka planuje m.in. ujednolicenie floty, pozostawienie dwóch marek w Grupie LOT, rozwój połączeń w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina) oraz wzrost sprzedaży internetowej do min. 40% w 2012 roku. Zarząd zakłada także upublicznienie spółki na GPW w Warszawie jeszcze w 2008 roku i przekroczenie 200 mln zł zysku netto w 2012 roku.

"Przedstawiona dzisiaj strategia to kamień milowy mojej dotychczasowej pracy w PLL LOT. Jestem przekonany, że przygotowany przez nas program jest najlepszym możliwym planem działania dla LOT-u. Naszym najważniejszym celem jest osiągnięcie satysfakcjonującej docelowej rentowności, wejście na giełdę i szybko rosnąca liczba pasażerów oraz połączeń." – powiedział Piotr Siennicki, prezes zarządu PLL LOT.

Główne założenia strategii "Siedmiu Filarów" PLL LOT:

  1. Uproszczenie floty – będzie ona zaprojektowana zgodnie z zasadą czterech stref: długodystansowej, krótkodystansowej, regionalnej i krajowej. Każda strefa będzie miała dedykowaną flotę i jeden model w ramach każdego typu samolotu,
  2. Efektywna sieć połączeń z kluczowych polskich portów lotniczych – stworzenie na lotnisku Warszawa (Okęcie) węzła tranzytowego i wzrost bezpośrednich połączeń ze wszystkich lotnisk regionalnych,
  3. Znaczne podwyższenie jakości obsługi klienta – wprowadzenie nowoczesnych samolotów, przyspieszenie obsługi naziemnej, ograniczenie opóźnień i odwołań, skrócenie czasu przesiadek,
  4. Redukcja kosztów operacyjnych, w tym tańsze systemy dystrybucji (Internet) – zwiększenie sprzedaży internetowej do 40% w 2012 roku umożliwi spadek kosztów dystrybucji o 30%.
  5. Nowoczesny system taryf
  6. Kultura korporacyjna nastawiona na klienta
  7. Dwie marki – LOT jako główny filar działania i podstawowe źródło zysku oraz Centralwings jako tani transport powietrzny i alternatywna dla niskokosztowej konkurencji

"Zdecydowanie skupimy się na podniesieniu efektywności i innowacyjności oferty LOT-u, co zaowocuje wzrostem lojalności klientów. Założenia 'gościnność z klasą' oraz 'oszczędność i efektywność' to kluczowe przesłania, jakim będziemy hołdować. Z przewoźnika narodowego staniemy się przewoźnikiem preferowanym przez klientów latających do i z Polski, z kulturą organizacyjną nastawioną na klienta." – dodaje Piotr Siennicki.

LOT planuje uruchomienie połączeń azjatyckich w związku z rozwijającymi się kontaktami gospodarczymi, rosnącymi inwestycjami firm japońskich i koreańskich w Polsce, a także znaczącą emigracją wietnamską do Polski. Spółka przygotowuje się także do obsługi skokowo wzrastającego ruchu lotniczego wynikającego z Euro 2012.

Ponadto, wzrośnie liczba połączeń z Warszawy w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina) oraz na trasach długodystansowych. Nowością będzie elastyczne zarządzanie pojemnością, dostosowujące liczbę połączeń do sezonowości.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies