mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Zawieszenie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

 

2007-10-05 LOT: Zawieszenie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku

 
Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Nowego Jorku. Powodem jest małe zainteresowanie pasażerów połączeniem w okresie zimowym. LOT zamierza przywrócić połączenie w sezonie letnim 2008 roku.
 


"Podjęliśmy decyzję o skierowaniu pasażerów z regionu Podkarpacia zamierzających udać się do Stanów Zjednoczonych na połączenia przez Warszawę. Powodem tej decyzji jest zbyt małe zainteresowanie pasażerów lotami bezpośrednimi." – powiedziała Karolina Stanisławska, wiceprezes LOT.

Dodała, że kontynuowanie rejsów na trasie Rzeszów (Jasionka) – Nowy Jork przy wypełnieniu samolotów na poziomie rejsów październikowych, lub nawet nieco wyższym, oznaczałoby dla LOT-u poważne straty finansowe, a LOT nie może ponosić strat finansowych na obsługiwanych trasach i musi optymalizować siatkę połączeń pod względem kosztowym.

Na rejs 13 i 14 października dotychczas sprzedano 50% miejsc. Natomiast na rejs 27 i 28 października 2007 roku sprzedano zaledwie 30% biletów.

W październiku z Rzeszowa do USA, zrealizowane zostanie jeden lot w dniu 14 października. Natomiast pasażerom, którzy już wykupili bilety na połączenie w dniu 28 października zaproponowane zostanie połączenie przez lotnisko Warszawa (Okęcie) lub wcześniejsze bezpośrednie połączenie 14 października. Każdy z pasażerów ma zostać poinformowany telefonicznie o zmianach w rozkładzie.

"Chciałabym podkreślić, że w promocję połączenia Rzeszów – Nowy Jork były zaangażowane wyłącznie środki LOT." – powiedziała Karolina Stanisławska.

Początkowo LOT planował zawieszenie połączenia od połowy września 2007 r. do wiosny 2008 r. Analizy przeprowadzone przez LOT wykazały, że połączenie Rzeszów (Jasionka) – Nowy Jork nie wzbudzi w okresie zimowym wystarczającego zainteresowania pasażerów, które przekładając się na zakup biletów, pozwoliłoby chociażby pokryć koszty tych rejsów. Niestety nasze analiza nalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Połączenia transatlantyckie z Polski cechują się dużą sezonowością. Podczas gdy w sezonie letnim rejsy LOT-u z Polski do USA i Kanady obsługuje siedem samolotów, w zimie ze względu na dużo mniejsze zainteresowanie przewoźnik ogranicza ich liczbę do czterech. Połączenia dalekiego zasięgu w każdej linii lotniczych należą do najkosztowniejszych operacji i bez wystarczającego wypełnienia samolotów, również wysokopłatnymi pasażerami klasy biznes, szybko powodują duże straty.

Połączenie Rzeszów (Jasionka) - Nowy Jork jest jeszcze bardziej wrażliwie na koszty niż połączenia transatlantyckie z Warszawy, ponieważ nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem pasażerów chcących podróżować w klasie biznes.

PLL LOT uruchomiły połączenie Rzeszów (Jasionka) – Nowy Jork 3 czerwca 2007 roku. Do połowy września rejsy odbywały się dwa razy w tygodniu. LOT zamierza przywrócić połączenie z Rzeszowa do Nowego Jorku w sezonie letnim 2008 roku.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies