mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Kogo wytypują na wiceprezesów?

 

2006-04-21 LOT: Kogo wytypują na wiceprezesów?

 
Niedawno Krzysztof Kapis, dotychczasowy szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), został prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT. Do końca kwietnia 2006 roku Rada Nadzorcza ma wybrać wiceprezesów czyli jego zastępców.
 


Wydaje się efektywnym żeby z zarządzie narodowego przewoźnika była także osoba z LOT, taniego przewoźnika należącego do Grupy LOT>. Pomimo że Centralwings był jednym z ostatnich tanich przewoźników, którzy pojawili się na polskim niebie po liberalizacji rynku lotniczego w Polsce, skutecznie konkuruje on z innymi przewoźnikami.

Tanie linie lotnicze Centralwings mają szansę być najważniejszym tanim przewoźnikiem w Warszawie. Konkurent SkyEurope niemalże wycofał się z Warszawy na rzecz Krakowa i Pragi, irlandzki Ryanair wielokrotnie zapowiadał że nie będzie operował z Okęcia. Głównym konkurentem Centralwings na Okęciu jest węgierski Wizz Air.

Optymalne wykorzystanie polskiego personelu (aż 2/3 zatrudnionych w Centralwings to personal latający), samolotów i możliwości rynkowych przez Centralwings przekłada się na korzystną ofertę, na którą jest popyt ze strony pasażerów. Tylko w 2005, pierwszym roku działania, linie Centralwings zostały drugim 'tanim przewoźnikiem' i czwartym w ogóle w Polsce, jeśli chodzi o liczbę przewiezionych pasażerów (około 700 tys. pasażerów na lotach rozkładowych i czarterowych). Dziś Centralwings postrzegany jako nowoczesny przewoźnik, mający silną pozycję także w polskich portach regionalnych oraz w polskim internecie (dzięki skupieniu się na taniej i skutecznej dystrybucji online).

"Wobec dużej dynamiki rozwoju transportu lotniczego w Polsce oraz wzrostu konkurencji kluczowym czynnikiem powodzenia naszego narodowego przewoźnika będzie również zdolność do zachowania konkurencyjności kosztowej, doskonałości oraz elastyczności operacyjnej. W obu wypadkach decydujące znaczenie będzie miała zdolność do pozyskania i sfinansowania przez Grupę LOT odpowiedniej liczby oszczędnych w eksploatacji oraz zunifikowanych samolotów. Ewentualne cięcia kosztów, powinny dotyczyć innych pozycji budżetowych niż personel, tych, które w istotny sposób wpływają na obniżenie kosztów działalności operacyjnej" - powiedział portalowi mojeprzeloty.pl Tomasz Balcerzak z Centralwings.

Centralwings umożliwił Grupie LOT wzięcie udziału w rynku usług lotniczych w jego najszybciej rozwijającym się segmencie 'tanich przewozów'. LOT działając w formule przewoźnika sieciowego nie był w stanie wziąć udziału we wzroście tego rynku - tym bardziej, że segment ten obsługuje w zdecydowanej większości ruch nowopowstający. Eksperci przyznają że chcąc budować w Warszawie hub przesiadkowy LOT powinien koncentrować się na lotach biznesowych dalekiego zasięgu.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies