mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Nowy samolot we flocie LOT-u

 

2004-03-15 LOT: Nowy samolot we flocie LOT-u

 
Polskie Linie Lotnicze Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały dziś pierwszy egzemplarz samolotu Embraer 170.
 


Nowy nabytek LOT-u wejść ma do eksploatacji 17 marca 2014 roku. Polskie Linie Lotnicze LOT są pierwszą linią na świecie, która będzie użytkować samolot Embraer 170.

Planuje się że LOT otrzyma do połowy 2005 roku łącznie dziesięć samolotów tego typu. Umowa z brazylijskim producentem daje polskiemu przewoźnikowi możliwość zakupu w przyszłości kolejnych 11 Embraerów 170/190.

"Flota LOT-u, który zawsze przykładał wagę do nowoczesności swojej floty, wzbogaca się o samolot będący reprezentantem nowej klasy 70-miejscowych samolotów średniodystansowych, które w niedalekiej przyszłości staną się jedną z najliczniej reprezentowanych w lotnictwie światowym" - powiedział podczas konferencji prasowej Marek Grabarek, prezes PLL LOT.

"Cieszymy się bardzo, że to LOT jest pierwszą linią lotniczą na świecie, która eksploatować będzie nasz najnowszy produkt. LOT, należący do grona najstarszych linii lotniczych w Europie i na świecie, jako pierwszy będzie mógł ocenić nowatorskie rozwiązania technologiczne zastosowane w naszym samolocie, choćby takie, takie jak 'fly-by-wire'. Życzymy polskiemu przewoźnikowi udanej eksploatacji Embraera 170 na europejskich trasach." - powiedział Luiz Fuchs, wiceprezes Embraera na Europę.

Dzięki nowym samolotom Embraer 170 LOT ma nadzieję zoptymalizować i rozwinąć siatkę połączeń. Nowymi maszynami wypełnić ma lukę pomiędzy samolotami typu Boeing zabierającymi na pokład ponad 100 pasażerów, a regionalnymi Embraerami 145, które zabierają na pokład 48 osób. LOT ma nadzieję że nowy typ samolotu pozwoli na elastyczne zarządzanie wykorzystaniem floty w zależności od bieżącego zainteresowania pasażerów danym rejsem, co ma wpłynąć na obniżenie kosztów operacyjnych LOT-u.

W miarę dostaw, samoloty Embraer 170 mają być wykorzystywane na trasach LOT-u w Europie zachodniej i środkowo-wschodniej, w tym m.in. do: Amsterdamu, Brukseli, Sztokholmu, Paryża, Rzymu, Mediolanu, Oslo oraz do Sofii, Bukaresztu, Mińska, Sankt Petersburga, Kijowa i Wilna. LOT ma nadzieję że dzięki znacznemu zasięgowi Embraera 170 możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń, na przykład z Warszawy do Dublina i Wenecji.

Embraer 170 otrzymał niedawno wszystkie niezbędne certyfikaty dopuszczające go do eksploatacji. Certyfikowały go brazylijski, amerykański i europejskie instytucje nadzoru lotniczego, w tym również polski Urząd Lotnictwa Cywilnego, co otworzyło brazylijskiemu producentowi drogę do rozpoczęcia dostaw do innych linii lotniczych, które złożyły zamówienia na ten typ samolotu.

Polskie Linie Lotnicze LOT i brazylijskie zakłady Embraer podpisały umowę na dostawę 70-miejscowych samolotów Embraer 170 w kwietniu 2003 roku podczas salonu lotniczego w Paryżu. Jednocześnie obie firmy zawarły dwuletni kontrakt, dzięki któremu baza techniczna polskiego przewoźnika stanie się autoryzowanym europejskim centrum serwisowym Embraera. Współpraca z brazylijskim producentem samolotów trwa od 1999 roku, kiedy LOT zakupił regionalne odrzutowce Embraer 145. Dziś w barwach polskiego przewoźnika lata 14 samolotów tego typu.

Otwarcie w Warszawie centrum serwisowego Embraera ma umożliwić nie tylko obniżkę kosztów eksploatacji własnych maszyn LOT-u. Otrzymany niedawno od nadzoru lotniczego europejski Certyfikat JAR 145, uznawany przez wszystkie europejskie i większość światowych linii lotniczych, sprawia, że LOT będzie mógł również zarabiać na przeglądach samolotów Embraer wykonywanych dla innych przewoźników.

Embraer 170 to pierwszy z rodziny samolotów Embraer 170/175/190 i 195, zabierających na pokład, zależnie do typu, od 70 do 108 osób. Znakiem szczególnym najnowszych samolotów Embraera są niespotykane w tej klasie samolotów 32 calowe odstępy między rzędami, zapewniające pasażerom dużą wygodę podróżowania. Komfortowe jest również wykończenie kabiny pasażerskiej. Dla linii lotniczych istotnym argumentem są niskie koszty eksploatacji samolotu.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies