mojeprzeloty.pl
O portalu | Społeczność | Reklama | Media | Praca | Kontakt
Nowości dla pasażerów, promocje lotnicze na tanie bilety lotnicze oferowane przez tradycyjne i tanie linie lotnicze. Nowe trasy, noclegi i ubezpieczenia turystyczne.
promocjelinie lotniczetrasybilety lotniczelotniskaubezpieczenianoclegiOferty specjalne Lufthansy >

mojeprzeloty.pl > Nowości > LOT: Nowe ceny biletów na rynku polskim

 

2004-02-26 LOT: Nowe ceny biletów na rynku polskim

 
Od 1 marca LOT wprowadza nowy, znacznie rozszerzony pakiet taryfowy. Istotną zmianą jest również to, że ceny biletów LOT-u podawane mają być w złotówkach.
 


Nowością ma być także wprowadzenie opłaty za wystawienie biletu, która zróżnicowana będzie w zależności od miejsca zakupu.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 26 lutego w siedzibie LOT-u, Tomasz Książek, dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu oraz Maciej Wejroch, dyrektor regionalny na Polskę, przedstawili założenia nowej polityki handlowej Polskich Linii Lotniczych LOT na rynku polskim. Najważniejszą zmianą, którą przygotował LOT dla swoich klientów jest wprowadzenie nowego, znacznie rozszerzonego pakietu taryf lotniczych. Ma być on lepiej dopasowany do oczekiwań pasażerów zarówno pod względem cen jak i warunków taryf.

"Od 1 marca nasi klienci będą mogli kupować bilety według nowych taryf. Przygotowaliśmy nowe propozycje zarówno dla biznesmenów podróżujących w interesach obniżając ceny taryf i wprowadzając minimalne ograniczenia dotyczące np. długości pobytu. Natomiast dla klientów, którzy podróżują turystycznie, przygotowaliśmy bardzo tanie taryfy ekonomiczne, które jednak obwarowane zostały pewnymi restrykcjami, dotyczącymi np. terminu wykupu biletu, czy możliwością dokonywania zmian w rezerwacji. Im wcześniej zakupiony zostanie bilet, tym będzie tańszy. Cena może być jeszcze niższa, jeśli pasażer dodatkowo zrezygnuje z możliwości dokonywania zmian w rezerwacji lub zwrotu biletu" - powiedział Maciej Wejroch.

Na obniżenie cen biletów LOT-u wpłynąć ma wprowadzenie możliwości łączenia taryf. Od 1 marca bilet na podróż w dwie strony będzie mógł być wystawiony według dwóch różnych taryf. Dodatkowo, ceny biletów w Polsce podawane mają być w złotówkach, a nie, jak do tej pory, w dolarach. Wg. LOT-u gwarantować to ma pasażerom stabilność cen, które dotychczas zależne były od kursu dolara w dniu wystawienia biletu.

Nowością dla klientów LOT-u będzie z pewnością wprowadzenie opłaty za wystawienie biletu. Wg. LOT-u jest to tendencja ogólnoświatowa. Linie lotnicze dążąc do ograniczania kosztów zmieniają sposób rozliczania się ze swoimi agentami. Ogromna większość biletów lotniczych na świecie i w Polsce sprzedawana jest bowiem za ich pośrednictwem. LOT uzgodnił w ubiegłym roku zmianę sposobu rozliczania z agentami IATA w Polsce, obniżając do 1 proc. tzw. prowizję podstawową. Jednocześnie agenci wystawiając bilet lotniczy pobierać będą od swoich klientów opłatę za jego wystawienie.

"Podobna opłata obowiązywać będzie od 1 marca pasażerów kupujących bilety bezpośrednio w PLL LOT" - poinformował Maciej Wejroch.

Podobne rozwiązania wprowadziły już inne linie lotnicze, takie jak British Airways, SAS, [AR]AC[/AR], Finnair, Austrian Airlines czy Iberia. W ciągu bieżącego roku zapowiedziała je również Lufthansa oraz przewoźnicy z Belgii, Holandii, Włoch i Szwajcarii.

Opłata za wystawienie biletu (tzw. transaction fee - TF) będzie zależała od trasy i miejsca zakupu biletu. Najtańsze będą bilety sprzedawane mają być przez Internet (www.lot.com). Nieco droższy będzie zakup biletu przez telefon w Telefonicznym Centrum Rezerwacji i Sprzedaży (0801 300 952). Opłata za wystawienie biletu ma być najwyższa w biurach i kasach LOT-u. Wysokość opłaty będzie też różna dla rejsów atlantyckich, europejskich i krajowych. - Pomimo wprowadzenia nowej opłaty za wystawienie biletów, ich ceny mają zauważalnie spaść.

"Najkorzystniejsze ceny biletów oferować będziemy w Internecie. Aby przyciągnąć klientów i zachęcić ich do tej formy sprzedaży, wprowadzamy też tanie taryfy, które dostępne będą tylko na naszej stronie internetowej. Zainteresowanie klientów biletami kupowanymi w Internecie jest coraz większe. Wierzę, że po wprowadzeniu nowego systemu taryfowego, każdy znajdzie dla siebie w ofercie LOT-u bilet w atrakcyjnej cenie" - podsumował konferencję Tomasz Książek.

 
Więcej o: LOT

Dodaj mojeprzeloty.pl do ulubionych na portalach społecznościowych:


Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail? Zapisz się do bezpłatnego biuletynu portalu mojeprzeloty.pl:

Adres e-mail: 

Europa jest Ci winna 3 000 zł! Należy Ci się zwrot podatku!

Tanie parkingi przy i na lotniskach:
Parking Bydgoszcz (Szwederowo)
Parking Gdańsk (Rębiechowo)
Parking Katowice (Pyrzowice)
Parking Kraków (Balice)
Parking Łódź (Lublinek)
Parking Poznań (Ławica)
Parking Warszawa (Modlin)
Parking Warszawa (Okęcie)
Parking Wrocław (Strachowice)
Parking Berlin Schonefeld
Parking Drezno


Przejazdy na lotniska, przewozy z lotnisk:
Przejazdy Gdańsk (Rębiechowo)
Przejazdy Katowice (Pyrzowice)
Przejazdy Kraków (Balice)
Przejazdy Łódź (Lublinek)
Przejazdy Poznań (Ławica)
Przejazdy Warszawa (Okęcie)
Przejazdy Wrocław (Strachowice)
Przejazdy Berlin (Tegel)
Przejazdy Berlin (Schönefeld)
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Liverpool
Przejazdy Londyn (Luton)
Przejazdy Mediolan (Begamo)
Przejazdy Piza
Przejazdy Sztokholm (Skavsta)
Przejazdy Turyn
Przejazdy Trapani


Biuletyn

Nowości, promocje przewoźników, aktualne loty w Twojej skrzynce e-mail.

Wpisz adres e-mail:

   (C) 2004-2018 mojeprzeloty.pl | Korzystając ze strony zgadzasz się z polityką prywatności i cookies